سردار جلالی: مقابله با نفاق در فضای مجازی از مرصاد سخت تر است

خط رند ۹۱۲: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه منافقین دست پنهان آمریکا در «جنگ شناختی» مقابل ملت ایران هستند، اظهار داشت: به نظر من مقابله با این مدل نفاق جدید در فضای مجازی سخت­ تر از پیروزی در «عملیات مرصاد» است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی، در مراسم بزرگداشت شهدای عملیات مرصاد، با اشاره به اینکه برای تحلیل عملیات مرصاد، باید به ریشه ­ های آن رجوع نماییم، اظهار داشت: در نیمه پایانی جنگ راهبرد اصلی کشور این بود که ایران بتواند بر قسمتی از خاک عراق مسلط شود تا در مذاکرات سیاسی جهت دریافت خسارات کشور دست برتر را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه در این مرحله عملیات­ بزرگی همچون «والفجر ۸» انجام شد که توانستیم تلفات بسیار زیادی بر دشمن تحمیل نماییم و بزرگترین دستاورد تصرف سرزمینی یعنی قطع ارتباط عراق با دریا را بدست بیاوریم، افزود: در «عملیات کربلای ۴ و ۵» نیز توانستیم خیلی از قابلیت­ های ارتش صدام را از بین ببریم و همین عامل سبب شد تا صدام و آمریکا احساس خطر کنند که اگر ایران با همین روند پیش رود پیروز قاطع جنگ خواهد بود.
جلالی با تاکید بر اینکه در این برهه آمریکایی­ ها با همکاری اعراب مرتجع منطقه طرح جدیدی جهت تقویت ارتش صدام را در دستور کار قرار دادند، افزود: در همین دوران ما طبق استراتژی خودمان در مناطق مرزی در جنوب، غرب و شمال غرب عملیاتی را انجام دادیم و در حال طراحی عملیات بزرگ «والفجر۱۰» جهت آزادسازی حلبچه بودیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در روزهای جنگ، خیلی از تجهیزات و ادوات نظامی صدام از بین می رفت، اما به سبب پشتیبانی های همه جانبه سریعا توان نظامی آنها ترمیم می شد، اضافه کرد: جریان استکبار در این حوزه حتی از در اختیار گذاشتن سلاح های ممنوعه مثل تسلیحات شیمیایی نیز هراسی نداشت و عراق در سال های اختتام جنگ نسبت به سال های ابتدایی چندین برابر بیشتر نیرو داشت.
این فرمانده ارشد نظامی دوران دفاع مقدس، با تاکید بر اینکه در ماه های پایانی جنگ و در داستان از دست دادن فاو، به صورتی نیروهای نظامی گرفتار غافلگیری شدند؛ چونکه نیروهای ایرانی به سمت حلبچه رفته بودند، اضافه کرد: بنا بر این بعد از حملات سنگین عراقی ها زمان زیادی لازم بود تا انتقال نیرو صورت گیرد و همین مساله موجب شد تا بعضی از سرزمین هایی که گرفته بودیم از دست بدهیم.
جلالی با اشاره به اینکه در همین ایام سوژه پذیرش قطعنامه مطرح شده بود، ولی صدام تلاش داشت تا از تمام منابع مالی و لجستیکی برای تحت فشار قرار دادن ایران استفاده نماید، اضافه کرد: بر همین مبنا دور تازه ای از حملات بعثی ها به ایران آغاز شد و پیشروی هایی انجام دادند و به صورتی جنگ در ایام پایانی آن باردیگر شروع شده بود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در این ایام پیامی از طرف امام خمینی (ره) برای فرماندهان نظامی نقل شد که در آن بر ایستادگی و پیروزی اسلام و مسلمین تاکید شده بود، افزود: همین عامل موجب شد تا جبهه ها باردیگر از نیروهای داوطلب پر شود بطوریکه در بعضی مناطق ما مشکل تامین لباس و تغذیه نیروها را داشتیم.
جلالی با تشریح این نکته که در این ایام بین قرارگاه های مسئول جنگ، هماهنگی‎ها و هم­افزایی ها ارتقا پیدا کرد، افزود: همین مسئله موجب شد تا دشمن باردیگر پس زده شود و عقب نشینی کند.
وی افزود: در چنین شرایطی که کشور در حدود ۱۰ جبهه درگیر جنگ شدید بود منافقین تصمیم گرفتند که به کشور حمله کنند و آنها خیال می کردند ایران در ضعیف ترین شرایط خودش قرار دارد و طرح آنها این بود که با تجهیزات نظامی خودشان را به تهران برسانند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه این حمله در شرایطی روی داد که قرارگاه نجف در جبهه جنوب در حال دفاع بود، اظهار داشت: همین عامل موجب غافلگیری اولیه شد و منافقین توانستند از سمت قصر شیرین حمله کرده و با عنایت به اینکه در سرپل­ ذهاب و کرند هم مقاومتی انجام نشد به اسلام آباد غرب رسیدند که در این منطقه با رزمندگان اسلام درگیر شدند.
وی با تاکید بر اینکه منافقین برنامه داشتند در مسیری که برای خودشان متصور شده بودند، یعنی از کرمانشاه، همدان و تهران هر فردی که پاسدار یا روحانی بود و یا وجهه حزب­ اللهی داشت اعدام کنند، اظهار داشت: آنها به فجیع ترین وضع ممکن در اسلام آباد غرب دست به این جنایات زدند و وحشت زیادی در میان مردم منطقه ایجاد کردند.
جلالی با تشریح اینکه در این ایام مرحوم هاشمی رفسنجانی به کرمانشاه آمدند و یک حکم دستی به سردار احمدی ­مقدم دادند تا در زمان غیاب شهید شوشتری، مامور مقابله با منافقین شوند، افزود: شهید صیادشیرازی نیز در منطقه حضور پیدا کردند و با استفاده از ظرفیت­ های هوانیروز ارتش، دشمن را در منگنه قرار دادند و از جنوب کشور دو لشکر به منافقین حمله کردند و از سمت منطقه دالاهو نیز یگان های پیشمرگ مسلمان و یگان های بومی سپاه آغاز به مقابله کردند و عملا منافقین محاصره شدند و دستور عقب­نشینی صادر کردند، هرچند که تلفات بسیار سنگینی دادند.
وی با اشاره به اینکه در عملیات مرصاد نزدیک به دو هزار نفر از منافقین کشته شدند و حدودا همه سلاح ها و تجهیزاتی که با خودشان آورده بودند منهدم و یا به غنیمت گرفته شد، اظهار داشت: عملیات مرصاد نشان دهنده این است که صدام در بهترین شرایط خودش در دوران جنگ نیز نتوانست از سد نیروهای رزمنده ایرانی عبور کند.
جلالی در بخش بعدی سخنان خود با تاکید بر اینکه سازمان منافقین ادامه همان جریان تاریخی نفاق است که از صدر اسلام وجود داشته، اظهار داشت: منافقین سال ها مامور سرکوب جریان های شیعی داخلی عراق بودند و جنایت های بسیار زیادی را مقابل مردم مظلوم این کشور انجام دادند.
وی با تصریح اینکه منافقین همواره بازیچه دست آمریکا بودند و البته برای آنها دارای تاریخ مصرف هستند، افزود: خوشبختانه امروز عراق از لوث وجود منافقین پاک شده است اما حالا آنها در مقری در آلبانی حضور دارند که نفاق جدید را این دفعه در فضای مجازی پیگیری می کنند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه آمریکایی ها از منافقین در جنگ شناختی بهره می گیرند، اظهار داشت: خیلی از کامنت هایی که سرشار از نفرت، توهین و استهزا است از طرف همین منافقین، آنهم با اکانت های فیک بارگذاری می ­­شوند.
جلالی با تاکید بر اینکه در خیلی از غائله­ ها رد پای منافقین هویداست، اضافه کرد: خیلی از جریان­های خبری در فضای مجازی که ضد­نظام و ضدانقلاب است ریشه­ در عملیات­ روانی منافقین دارد که اساس آن برپایه «دروغ» است.
فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور با اشاره به اینکه منافقین تلاش دارند تا از برخی ضعف­ های اقتصادی داخلی بهره برده و فرمان شورش صادر کنند، اظهار داشت: در اتفاقات سال قبل ما شاهد بودیم که همین جریان فیک خبری نقش زیادی در القای کمبودهای غیرواقعی کالاهای اساسی داشت.
وی با اشاره به اینکه شبکه­ های اجتماعی غیربومی جولانگاه تروریسم جدید منافقین است، اظهار داشت: آنها در تلاش هستند تا بر افکار عمومی و ذهنیت جامعه ایرانی تاثیر منفی بگذارند و یاس، ناامیدی و ناکارآمدی جمهوری اسلامی را القا کنند.
جلالی با تاکید بر اینکه به نظر من «جنگ جدید با منافقین در فضای مجازی سخت­ تر از عملیات مرصاد است»، اظهار داشت: ما باید سطح «سواد رسانه ای» مردم را ارتقا دهیم تا کاربران فضای مجازی بتوانند قدرت تشخیص جریان­ های فیک و دروغین را داشته باشند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور همین طور با تصریح اینکه قسمتی از برنامه­ های دشمن در فضای مجازی برآمده از داده کاوی (Data Mining) بیگ­ دیتای (Big Data) ایرانی ها است، اظهار داشت: شاید اطلاعات خصوصی یک فرد در شبکه­ های اجتماعی در نگاه اول ارزش چندانی نداشته باشد اما تجمیع اینها یک کالای باارزش و راهبردی به نام بیگ­ دیتا ایجاد می­کند که امکان تحلیل دارد و از دل آن می­توان اطلاعات باارزش به­ دست آورد.
وی با اشاره به اینکه این بیگ­ دیتا می­تواند اختلاف­ نظرها، سلایق، نوع ذهنیت و علایق مردم را بسنجد، اظهار داشت: دشمن با استفاده از همین کلان­ داده ­ها برنامه های عملیات میدانی شورش، اغتشاش می نویسد و اجرا می­ کند و آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه نیز خریدار اصلی کلان­ داده های ایرانی ها هستند.

منبع: