کدام اپلیکیشن ها رکورد دانلود را شکستند؟

خط رند ۹۱۲: اپلیکیشن های واتس اپ، فیسبوک مسنجر و تیک تاک توانسته اند در اولین فصل سال جاری میلادی بیشترین میزان دانلود را در پلتفرم فروشگاههای موبایلی به خود اختصاص دهند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، برمبنای نموداری که اخیرا موسسه تحقیقاتی و آماری حسگر تاور منتشر نموده است، می توان دریافت که اپلیکیشن های واتس اپ، فیسبوک مسنجر و تیک تاک موفق شده اند در بالای جدول پرطرفدارترین اپلیکیشن های دانلود شده در فروشگاههای آنلاین و اینترنتی همچون گوگل پلی استور و اپ استور اپل بایستند و از سایر رقبای خود پیشی بگیرند.

با نگاهی اجمالی به نمودار بالا، آمار دانلود دو اپلیکیشن واتس اپ و فیسبوک مسنجر که هر دو از برنامه های توسعه داده شده توسط زیرمجموعه های شرکت آمریکایی فیسبوک به شمار می روند، از مرز ۲۰۰ میلیون بار دانلود نیز عبور کرده است.
همین طور رنگ سبز که به دانلود در پلتفرم گوگل پلی استور متعلق می باشد، بالغ بر ۸۰ درصد میزان دانلودهای کاربران را در سراسر جهان به خود مختص کرده است این درحالیست که میزان اندکی از دانلودها از فروشگاههای مذکور به پلتفرم اپ استور اپل مربوط می شود.
پس از واتس اپ، فیسبوک مسنجر و تیک تاک، اپلیکیشن هایی نظیر فیسبوک، اینستاگرام، شیرایت(Share It)، یوتیوب، لایک ویدئو، نتفلیکس، اسنپ چت، اسپاتیفای، مرورگر اینترنتی UC browser، بیوگو، هات استار، یوتیوب موزیک، پیکس آرت فوتو استودیو، ام ایکس پلیر، اوبر، توییتر و آمازون موفق شده اند به ترتیب عنوان پرطرفدارترین اپلیکیشن های دانلود شده در پلت فرم های پلی استور و اپ استور را از آن خود کنند.
این آمارها نشان داده است که هر پنج اپلیکیشن نخست در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ همان اپلیکیشن های پرطرفدار در آخرین فصل از سال ۲۰۱۸ میلادی بوده و هیچ تغییری از این لحاظ برای دانلود اپلیکیشن ها رخ نداده است.
این آمارها که به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی متعلق می باشد، نشان داده است که کاربران تمایل بیشتری برای دانلود، دریافت و نصب اپلیکیشن های پیام رسان و شبکه های اجتماعی دارند.
ترتیب اپلیکیشن های موبایلی با آمار بیشترین دانلود در فروشگاه اپ استور اپل اندکی با مجموع پلتفرم ها و پلی استور متفاوت می باشد به شکلی که کاربران محصولات اپل نظیر گوشیهای آیفون و تبلت های آی پد در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بیشترین دانلود را برای برنامه های تیک تاک، یوتیوب و اینستاگرام به ثبت رسانده اند این در حالیست که ترتیب آن در پلی استور حدودا شمابه مجموع هر دو پلت فرم است.
طبق نمودار زیر، اپلیکیشن تیک تاک برای پنجمین فصل متوالی عنوان نخست در دانلود اپلیکیشن های اپ استور را به خود مختص کرده است. یوتیوب نیز برای دومین فصل پی در پی در مقام دوم جای گرفته است این در حالیست که توییتر با ۱۱.۷ میلیون دانلود در رتبه شانزدهم این رده بندی قرار گرفته است.

طبق این این نمودار که در وب سایت sensortower آمده است، از پرطرفدارترین اپلیکیشن های دانلود شده در اپ استور اپل می توان به ترتیب به تیک تاک، یوتیوب، اینستاگرام، واتس اپ، فیسبوک مسنجر، فیسبوک، نتفلیکس، گوگل مپس، استادی گریت نیشن، جیمیل، اسپاتیفای، توتیائو، گوگل کروم، اسنپ چت، پیکس آرت فوتو استودیو، توییتر، پینترست، آمازون، آی کیوآی و اوبر اشاره نمود.

منبع: