شیائومی در هند اول شد!

به گزارش خط رند ۹۱۲ شیائومی برای هشتمین ماه متوالی اولین و بزرگترین شرکت تولید و عرضه کننده موبایل در هند شد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار و گزارش های انتشار یافته توسط کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی IDC، شرکت چینی شیائومی که یکی از برندهای نوظهور در حوزه تولید گوشی موبایل و سایر گجت های هوشمند در جهان به حساب می آید، در سال های اخیر توانسته است با فروش و عرضه گوشیهای هوشمند جدید، با کیفیت و قیمت مناسب سهم قابل توجهی از بازار هند را به خود اختصاص دهد و نظر، توجه و رضایت خیل عظیمی از کاربران هندی را به سمت و سوی خود جلب نماید.
بر طبق این آمار و ارقام، شیائومی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی موفق شده است با فروش ۱۰.۴ میلیون دستگاه سهم خویش را از بازار این کشور به ۲۸.۳ درصد برساند و از بزرگترین رقیب خود یعنی شرکت کره ای سامسونگ که همواره عنوان اولین برند پرفروش و محبوب در جهان را از آن خود کرده است، سبقت بگیرد و برای هشتمین ماه متوالی، تبدیل به بزرگترین و اولین شرکت تولید و عرضه کننده موبایل در هند شود.
این در حالیست که سامسونگ در بازه زمانی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی، ۹.۳ میلیون دستگاه در هند به فروش رسانده و سهم آن هم از بازار این کشور ۲۵.۳ درصد شده است.
این موسسه تحقیقاتی در این گزارش اعلام نموده است که در مجموع ۳۶.۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در هند در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به فروش رفته است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۹.۹ درصد رشد و افزایش پیدا کرده است. این آمار نشان داده است که این بیشترین میزان گوشیهای موبایل فروخته شده در تاریخ هند به حساب می آید. این در حالیست که در سال های اخیر بازار فروش موبایل در جهان روندی نزولی و رو به کاهش را تجربه کرده است.
آنچنان که به نظر می آید این شرکت چینی علاوه بر اینکه در جنگ تجاری میان ایالات متحده و چین و همینطور افترا جاسوسی دونالد ترامپ کم نیاورده، بلکه موفقیت های بسیاری را برای تاریخچه و سابقه خود به ارمغان آورده و تمرکز خویش را بر روی تمامی بازارهای جهان گذاشته است.
پیش تر موسسه تحقیقاتی کانتار برآورد کرده بود ورود شیائومی به بازار اروپا و هند بطور قطع می تواند گام بزرگی برای موفقیت این شرکت چینی در قبضه بازارهای جهانی به شمار بیاید.