برای مواد غذایی و فراورده های گوشتی؛ گندزدای زیستی تولید شد، قدرت از بین برندگی میکروب و بوی نامطبوع

خط رند ۹۱۲: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید گندزدا یا ضد عفونی کننده ای شدند که قدرت از بین برندگی بوی نامطبوع، میکروب و باکتری های مواد غذایی، البسه، سطوح دارد.

محمد شاکری، عضو هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان تولید کننده ضدعفونی کننده های صنایع غذایی، نوشیدنی و خوراکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ما موفق شدیم در این شرکت، محلول و قرص هایی را بعنوان گندزدای بی ضرر چند منظوره تولید نماییم.
وی با اشاره به اینکه این محصولات در امتداد ضد عفونی صنایع غذایی، نوشیدنی، خوراکی ها مانند گوشت مرغ و گوشت دام، سطوح استفاده می شود، بیان کرد: این محلول دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو است و الان در بازار موجود است.
وی افزود: با استفاده از این مواد طیف وسیعی از باکتری های بیماری زا، قارچ، ویروس، انگل از بین می روند و قدرت میکروب کشی و ضد عفونی کنندگی زیادی دارد.
شاکری با اشاره به اینکه محصولات این شرکت هنگام از بین بردن آلودگی ها، هیچگونه واکنشی از خود نشان نمی دهند، بیان کرد: بدین جهت نمی تواند اثر منفی روی مواد غذایی بگذارد.
وی با اشاره به اینکه بوی بد انواع گوشت مرغ و گوشت دام با این محلول یا قرص از بین می روند، افزود: این محصول می تواند در عرض ۵ دقیقه عمل کند و تمام آلودگی ها را نابود کند، بدون اینکه در طعم و کیفیت مواد غذایی تاثیر منفی بگذارد.
شاکری با اشاره به اینکه می توان حتی برای میوه های نازک مانند انواع توت، تمشک، انگور و.. از این محصول استفاده کرد، افزود: ضد عفونی کننده های زیادی در بازار وجود دارند ولی این محلول یا قرص بر خلاف این ضد عفونی کننده ها ترکیبات سرطان زایی ندارند.
وی با اشاره به مزیت های این محصول عنوان کرد: خوراکی بودن و نداشتن مشکلات زیست محیطی از خاصیت های محلول و قرص گندزدای تولید شده در این شرکت دانش بنیان به شمار می رود؛ همین طور این محصولات با مواد شیمیایی واکنش نمی دهد و بیشترین اثر را روی میکروارگانیسم ها دارد.
وی با اشاره به اینکه استفاده راحت و بی خطر از دیگر مزایای این محصولات محسوب می شود، اشاره کرد: همین طور این محلول و قرص در آب های آشامیدنی، استخرهای شنا، پرورش ماهی، برج های خنک کننده، ابزار و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، مرغداری و دامداری ها، انواع فراورده های گوشتی، البسه، ظروف، کف و سطوح و… به کار می رود.
شاکری اضافه کرد: برای از بین بردن بوی نامطبوع سرویس های بهداشتی، حمام، سینک ظرفشویی و… نیز می توان از آن استفاده کرد؛ همین طور استفاده در دانشگاهها برای شستن سینی های سرو غذا از دیگر موارد استفاده است.
وی با اشاره به اینکه پایه این محلول و قرص، دی اکسید کلر است، اظهار داشت: استفاده از این ضد عفونی کننده می تواند ماندگاری مواد را بالا ببرد.

منبع: