اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره انتصاب مدیرعامل جدید رایتل

خط رند ۹۱۲: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با عنایت به اخبار انتشار یافته درباب انتصاب مدیرعامل جدید برای شرکت خدمات ارتباطی رایتل اطلاعیه ای را صادر کرد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به اخبار انتشار یافته درباب انتصاب مدیرعامل جدید برای شرکت خدمات ارتباطی رایتل، ذکر موارد زیر ضروری است:

۱- برمبنای پروانه های صادر شده از طرف رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم الاجراست و این مساله در پروانه رایتل نیز با صراحت قید شده است.

۲- مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.

۳- باوجود ادعای انتصاب مدیر عامل جدید از دو شهریور ماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از شروع شهریور تابحال با امضای سرپرست این اپراتور انجام شده است.

۴- برمبنای مصوبه کمیسیون هرگونه انتصاب قبلی درباب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره که در روزنامه رسمی ثبت شده باشد، مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نمی باشد که این مساله درباب مدیرعامل جدید محقق نشده است.

لذا با عنایت به موارد فوق و به سبب عدم رعایت مصوبه کمیسیون این انتصاب از نظر رگولاتوری فاقد وجاهت بوده و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. بدیهی است در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه ای ایشان برمبنای مصوبه کمیسیون صورت پذیرد.

منبع: