استفاده از فناوری نانو برای حل مقاومت آنتی بیوتیکی در مرغ ها

خط رند ۹۱۲: کنسرسیومی متشکل از شرکت های بریتانیایی و چینی در حال انجام پروژه ای با بودجه یک میلیون پوند هستند تا از فناوری نانو برای حل مشکل مقاومت آنتی بیوتیکی در طیور خصوصاً مرغ استفاده کنند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، این تحقیقات از اوایل ماه فوریه ۲۰۱۹ شروع شد که یک پروژه فشرده ۳۰ ماهه خواهد بود. پژوهشگران این شرکت به همراه پژوهشگران موسسه تحقیقات دامپزشکی شانگهای و یک شرکت بزرگ طیور به همراه نهادهایی در بریتانیا در این پروژه مشارکت خواهند کرد. این پروژه صنعتی-دانشگاهی به صورت کنسرسیومی اجرا خواهد شد که در آن موسسه های تحقیقاتی از اسکاتلند نظیر کالج رورال و مرکز نوآوری عالی لایواستوک نیز مشارکت دارند.
این برنامه یک میلیون پوندی با فراخوان دپارتمان سلامت بریتانیا و وزارت علوم و فناوری چین اجرا شد که به دنبال ارائه نوآوری برای کمک به حل مقاومت آنتی بیوتیکی در صنعت دامپروری بوده است. شرکت ای جی ای و شرکاء آن در این کنسرسیوم در تلاش هستند تا چاره ای برای کاهش استفاده از آنتی بیوتیک ها و از بین بردن مقاومت آنتی بیوتیکی در طیور ارائه کنند، مشکلی که یک سوژه جهانی در صنایع بهداشت و درمان و صنعت مواد غذایی است. این پروژه با هدف جایگزینی آنتی بیوتیک های رایج در صنعت طیور با مواد آنتی باکتریال و ضدمیکروب جدید تعریف شده است.
آدرین فلوز، مدیر تحقیق و توسعه شرکت ای جی آی می گوید: گوشت مرغ یکی از منابع رایج پروتئین در جهان است و همه مناطق جهان از این منبع غذایی استفاده می نمایند. این پروژه تحقیقاتی دارای پتانسیل بالایی است چونکه ما معتقدیم که درصورت موفقیت در این پروژه می توانیم فناوری را ارائه نماییم که در همه کشورها قابل استفاده می باشد.

منبع: