رونمایی فیسبوک از سه محصول جدید

خط رند ۹۱۲: فیسبوک از مدت ها پیش در فکر این بود تا کاری کند که کاربرانش بتوانند بسیار راحت تر با یکدیگر در سراسر جهان ارتباط تصویری برقرار کنند و الان با رونمایی از دستگاه های پورتال خود این رویا را عملی ساخته است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، فیسبوک شب گذشته از دستگاه های جدید خود موسوم به “پورتال” (Portal)، “پورتال تی وی” (Portal TV) و “پورتال مینی” (Portal mini) رونمایی نمود.
این شرکت از دستگاه های جدید خود که شامل یک مدل ۱۰ اینچی، نسخه مینیاتوری و دستگاهی است که تلویزیون ها را به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل می کند و به کاربران امکان می دهد با هر کسی در جهان به صورت تصویری صحبت کنند، رونمایی نمود.
فیس بوک شب گذشته تنها از دستگاه های مذکور رونمایی نمود و دستگاه های پورتال و پورتال مینی از ۱۵ اکتبر(۲۳ مهر) و پورتال تی وی از ۵ نوامبر (۱۴ آبان) سال جاری عرضه خواهند شد. بنابر گزارش ها دستگاه پورتال تی وی احیانا توجه کاربران بسیاری را به خود جلب خواهدنمود چونکه آنها می توانند توسط این دستگاه که اندازه آن همانند یک نت پد است تلویزیون خانه خودرا به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل نموده و توسط آن با دوستان خود در سراسر جهان مکالمه تصویری برقرار کنند. بگفته فیسبوک قیمت پورتال تی وی تنها ۱۴۹ دلار است.

کاربران می توانند بوسیله کابل HDMI پورتال تی وی را تلویزیون متصل کنند و بعد از آن با کمک دوربین ۱۲۰ درجه تعبیه شده درون آن با هر فرد مکالمه تصویری برقرار کنند.
توسط این دستگاه ها کاربران نه تنها می توانند با دوستان و آشنایان خود مکالمه تصویری برقرار کند بلکه می توانند از دیگر مزیت های این دستگاه ها که شامل پخش موسیقی، تماشای تصاویر گالری، به اشتراک گذاشتن ویدیو با جلوه های واقعیت افزوده و بررسی این مساله که چه کسی پشت درب خانه آنها است، بهره مند شوند.
دستگاه پورتال مینی مجهز به یک صفحه نمایش ۸ اینچی با کیفیت اچ دی و دستگاه پورتال مجهز به یک صفحه نمایش ۱۰ اینچی با کیفیت اچ دی است.
بنابر گزارش ها دستگاه پورتال تی وی همراه با یک ریموت کنترل عرضه خواهد شد که این مساله کاربران را قادر می سازد تا بتوانند به راحتی آنرا کنترل کنند.

منبع: