بین شرکتهای دانش بنیان و تولیدکنندگان محقق شد؛ انعقاد تفاهم نامه ۴۹ میلیارد تومانی در حوزه صنعت خودرو

خط رند ۹۱۲: در حاشیه نخستین روز از گردهمایی فناورانه صنعت خودرو، تفاهم نامه ای به ارزش ۴۹ میلیارد تومان میان دو شرکت حاضر در این رویداد منعقد شد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در نخستین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه صنعت تفاهم نامه ای به ارزش ۴۹ میلیارد تومان بین یک شرکت دانش بنیان و صنایع قطعات الکترونیک درباب تامین واحد ایربگ در خودرو ها با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسید.
امروز یکی از اجزای بسیار مهم در خودرو ها واحد ایربگ بوده که بعنوان یکی از امکانات مورد توجه خریداران قرار می گیرد، چونکه واحد کنترل کننده ایربگ خودرو نقش بسیار مهمی در جلوگیری و یا کاهش لطمه های جدی در تصادفات ایفا می کند.
پیچیدگی و اهمیت این بخش استراتژیک و حیاتی خودرو سبب شده تا تعداد محدودی شرکت در دنیا بر روی طراحی و ساخت اجزای این محصول ورود پیدا کنند. طراحی و ساخت صفر تا صد این محصول نیازمند تیم های تخصصی زیادی در شاخه های برق، الکترونیک، مکانیک، نرم افزار و آزمایشگاه های بسیار تخصصی برای تست ها و ارزیابی های ایمنی است.
از همین رو کشورهای صاحب تکنولوژی بلافاصله پس از اعمال تحریم ها، از ارائه این بخش کلیدی به خودروسازان ایرانی، امتناع کردند و این امر مشکلات زیادی را برای صنعت خودروسازی کشور به وجود آورده است.

منبع: