نخستین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن

به گزارش خط رند ۹۱۲ نخستین ˮنمایشگاه تخصصی اپلیکیشنˮ با حمایت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد تا فرصتی برای فرهنگ سازی اقتصاد دیجیتال و پشتیبانی از تولیدات ایران ساخت در این عرصه باشد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، پیوند فناوری و اپلیکیشن های کاربردی، تبادل افکار بدیع و الگوی بهینه، اشتغال زایی و رشد همکاریهای ملی و بین المللی، بسترسازی لازم برای عرضه حداکثری ظرفیت ها و توانمندی شرکت های فناور اهدافی است که با برگزاری این نمایشگاه دنبال می شود.
این نمایشگاه از ۲۴ تا ۲۷ دی ماه امسال در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد. فعالان حوزه های اپلیکیشن، بازی های کامپیوتری، استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا، توسعه دهندگان، شتاب دهنده ها، اپراتورهای تلفن همراه، فین تک ها و عرضه دهندگان محتوا از شرکت کنندگان این رویداد هستند.
بر طبق این گزارش، طبق آخرین اطلاعات از مرکز آمار، ۸۸ میلیون تلفن همراه در کشور مشغول به کار است. به عبارت دیگر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از مرز ۱۱۰ درصد گذشته و سبب شده است تا ماهانه بیشتر از ۳۱ میلیون کاربر فعال از اپلیکیشن ها استفاده کنند، این ارقام از بازاری گسترده برای فعالان حوزه اپلیکیشن حکایت دارد؛ بازاری که تا آخر فروردین ۹۸ تقاضای بیشتر از ۴۰ میلیون کاربر را پاسخ گفته است.
در همین راستا نخستین «نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن» می تواند فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری در این صنعت رو به رشد فراهم آورد.
این نمایشگاه با گرد هم آوردن فعالان این حوزه بخشی از زیست بوم اقتصاد دیجیتال را نمایش می دهد؛ زیست بومی که رونق و توسعه آن راهی برای رهایی از اقتصاد نفتی است.