در تفاهمنامه چندجانبه با بنیاد ملی نخبگان اعلام شد تشکیل زیست بوم تلفن همراه در وزارت ارتباطات

خط رند ۹۱۲: معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تعریف پروژه های پیشران در امتداد اقتصاد مقاومتی آگاهی داد و اظهار داشت: همچون این پروژه ها می توان به تشکیل زیست بوم تلفن همراه با نگاه پشتیبانی از تولید داخل اشاره نمود.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، دکتر هاشمی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه میان بنیاد ملی نخبگان، سازمان صدا و سیما و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در جهت اجرای طرح احمدی روشن صورت گرفت، به بیان اهداف و مأموریت های معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات اشاره نمود و اضافه کرد: در این معاونت طرح اقتصاد مقاومتی با عنوان “کریدور فاوا” تعریف شده است.
وی با اشاره به اینکه در این طرح تعدادی پروژه های پیشران در نظر گرفته شده است، اظهار نمود: همچون پروژه های پیشران تعریف شده در این طرح می توان به طرح کمک به تشکیل زیست بوم تلفن همراه با نگاه پشتیبانی از تولید داخل اشاره نمود.
هاشمی در اینباره توضیح داد: زمانی که صحبت از تلفن همراه می شود. مولفه های گوناگونی در این زیست بوم نقش ایفا می کنند که این مولفه ها از تولید سخت افزار تا تشکیل استارتاپ ها و پیاده سازی نرم افزارها برای عرضه خدمات و سرویس ها می شود.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، بیگ دیتای شکل گیری اینترنت اشیاء و منطبق بر نیاز و نسل پنجم اینترنت را از دیگر پروژه های پیشران طرح اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه نام برد و خاطرنشان کرد: ایجاد ارتباط میان نهادهای مختلف همچون لزوم های مورد نیاز امروز کشور ما است. چون که در این ارتباطات علاوه بر شناسایی نخبگان از هسته های نخبگانی در رفع معضلات کشور بهره گرفته می شود.
هاشمی با اشاره به امضای تفاهم نامه با بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: در معاونت فناوری وزارت ارتباطات آمادگی داریم که با تمام توان از توانمندی های نخبگان در جهت حل مساله کمک بگیریم.

منبع: