بازگشت اینترنت تلفن همراه در استان سیستان و بلوچستان

به گزارش خط رند ۹۱۲ اینترنت موبایل در شهرستان های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار استان سیستان و بلوچستان وصل شد.

گزارش های خبرنگاران ایسنا از استان سیستان و بلوچستان از برقراری مجدد اینترنت تلفن های همراه در اغلب نقاط این استان بعد از ۱۷ روز قطعی حکایت دارد.

بر اساس این گزارش ها اینترنت موبایل شهرستان های ذیل در استان سیستان و بلوچستان وصل شده است:

زابل

زاهدان

خاش

ایرانشهر

چابهار

بدین ترتیب تنها اینترنت موبایل شهرستان های سراوان (مهرستان، سیب و سوران و…) سرباز، نیکشهر (قصرقند، فنوج و…) قطع باقی مانده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، اتصال ایران به شبکه جهانی اینترنت از شنبه شب (۲۵ آبان) به مدت پنج روز کاملا قطع بود؛ تا جایی که از روز پنج شنبه (۳۰ آبان) اتصال اینترنت در بخش ثابت و خانگی، دانشگاه های بزرگ کشور و برخی شرکت های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی شروع شد و بعد از اتصال اینترنت ثابت به صورت تدریجی در بیشتر استان ها، افراد در انتظار اتصال مجدد اینترنت همراه بودند.

اینترنت همراه هم از روز یکشنبه (۳ آذر) با اتصال تدریجی در بعضی استان ها برقرار شد تا روز شنبه ۹ آذر که با اتصال خوزستان به شبکه جهانی، تمامی استان های کشور به جز سیستان و بلوچستان به اینترنت متصل شدند.

در نهایت در حالیکه نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از اتصال اینترنت موبایل در استان سیستان و بلوچستان تا آخر هفته خبر داد، طبق پیگیری های ایسنا، اینترنت موبایل در شهرستان های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار استان سیستان و بلوچستان وصل شد.

همچنین اعلام گردید اینترنت ثابت که در بعضی اخبار و به قول مخاطبان ایسنا در ایام گذشته مبتلا به اختلال بود هم وصل شده است.

البته اینترنت موبایل در سایر شهرهای این استان هنوز برقرار نیست اما با عنایت به اتصال تدریجی اینترنت انتظار می رود اتصال سایر نقاط به هم بزودی صورت گیرد.