سورنا ستاری: ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود

به گزارش خط رند ۹۱۲ معاون علمی و فناوری با تاکید بر تجاری سازی ربات های اجتماعی ساخته دست پژوهشگران کشور اظهار داشت: مقرر است یک ربات اجتماعی دیگر به مناسبت هفته پژوهش به مرحله رونمایی برسد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از مهر، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از نسل چهارم ربات انسان نمای سورنا اظهار داشت: حضور من بیشتر در این مراسم جهت تشکر از اعضای این تیم است.
وی با اشاره به اینکه اصولا پروژه های این چنینی حالت سمبلیک و خط شکنی دارند، اظهار داشت: برای ساخت چنین ربات هایی از دانش ICT و هوش مصنوعی استفاده می شود.
ستاری با تاکید بر اینکه هوش مصنوعی آینده دنیاست، اظهار داشت: ما باید به این حوزه توجه بیشتری داشته باشیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد: شرکت های دیگری هم اکنون توانسته اند در حوزه ساخت ربات گام بردارند و ربات های اجتماعی تولید کنند؛ پایه این ربات های اجتماعی هوش مصنوعی است.
وی با بیان خبری در زمینه رونمایی از یک ربات اجتماعی دیگر اظهار داشت: مقرر است به مناسبت هفته پژوهش در نمایشگاه بین المللی ۲۶ آذر یک ربات اجتماعی دیگر که ساخته دست پژوهشگران کشور است رونمایی شود.
ستاری اشاره کرد: لازم است چنین پروژه هایی آنقدر توسعه یابند که به مرحله تجاری سازی برسند.
وی با اشاره به نسل اول ربات سورنا که در سالهای گذشته رونمایی گردید، اظهار داشت: حالا از این ربات در مدارس و پژوهش سراها استفاده می شود.
ستاری اشاره کرد: پروژه های خوبی در ساخت ربات های اجتماعی در آینده توسط پژوهشگران اجرا می گردد.
وی درانتها اشاره کرد: در دسترس قرار گرفتن چنین ربات هایی می تواند خیلی به مردم کمک نماید. بدین جهت باید همواره درصدد تجاری سازی آنها باشیم.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از مهر، در این مراسم حناچی شهردار تهران حضور داشت همین طور شناسنامه ربات انسان نمای سورنا ۴ توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار تهران، رئیس دانشکده مکانیک دانشگاه تهران و مجری طرح به امضا رسید.

منبع: