رییس انجمن واردکنندگان موبایل مطرح کرد اختلال در روند واردات موبایل

به گزارش خط رند ۹۱۲ رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار داشت: اگر موانع پیش روی واردکنندگان در تامین نیاز بازار موبایل برطرف نشود، بازار موبایل شب عید مبتلا به اختلال خواهد شد.
حسین غروی رام در گفتگو با ایسنا، ضمن ابراز نگرانی از آینده بازار موبایل کشور اظهار نمود: هم اکنون شرکت های واردکننده که تعدادشان به ۱۸۶ شرکت رسیده با مشکلات عدیده ای در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش مواجهند. در حالیکه پیشتر اعلام نموده بودیم مصرف کشور به صورت ماهانه چیزی حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه می باشد و برای تامین آن ماهانه به ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون دلار ارز نیازمندیم، اما طی روزهای اخیر نه تنها شاهد تامین این نیاز نبوده ایم، بلکه با کندی رسیدگی به درخواست های ثبت سفارش و صف های طولانی نوبت رسیدگی به پروندهای واردات موبایل روبرو شده ایم.
رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی متذکر شد: درصورتی که روند ثبت سفارش های موبایل و تخصیص ارز بخواهد به همین ترتیب با اختلال و کندی پیش رود، به احتمال زیاد با بازار متلاطمی در شب عید مواجه خواهیم بود و برای پیشگیری از این بحران لازم است همین حالا به فکر باشیم و موانع را برطرف نماییم.
غروی رام اضافه کرد: حالا که روند عرضه و تقاضا در بازار به ثبات رسیده، باید تدبیری اندیشده شود که تامین کالا به همین میزان فعلی صورت گیرد تا بازار موبایل متعادل بماند. در غیر این صورت در ۳ ماهه ی پایانی سال با کمبود موبایل در بازار مواجه خواهیم شد و به دنبال آن شاهد موج گرانی این کالای اساسی و ایجاد نارضایتی در جامعه خواهیم بود.
رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار نمود: واردکنندگان موبایل بعد از اجرای طرح رجیستری تمام تلاش خویش را در جهت تامین بازار و ثبات قیمت ها کرده اند که گواه آن هم مشاهده ی قیمت هایی حتی پایین تر از قیمت منطقه خاورمیانه است. لازم به توضیح است کنترل قیمت ها طی هفته های اخیر در حالی صورت گرفته است که با نوسان قیمت ارز و افزایش چشم گیر آن مواجه بوده ایم. اما با این وجود واردکنندگان با وجود زیان دهی، قیمت ها را کنترل کرده اند.