مراقب لطمه پذیری جدید واتس اپ باشید!

خط رند ۹۱۲: کارشناسان امنیتی اخیرا از لطمه پذیری جدیدی آگاهی داده اند که به واسطه آن هکرها می توانند دسترسی کل اعضای گروه را مختل کنند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، واتس اپ که محبوب ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان محسوب می شود، حالا برمبنای گزارشی که گروهی از کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری منتشر نموده اند، گرفتار لطمه پذیری و حفره امنیتی جدیدی شده که به واسطه آن، هکرها می توانند دسترسی کل اعضای گروههای واتس اپی را مختل کرده و به خیلی از اطلاعات رد و بدل شده در آنها دسترسی پیدا کنند.
نحوه عملکرد این لطمه پذیری امنیتی بدین صورت است که هکرها بعنوان یک عضو جدید در گروههای واتس اپی قادر خواهند بود با ایجاد تغییر در بعضی از پارامترهای مخصوص رابط کاربری در نسخه وب واتس اپ و همین طور یک ابزار دیگر، در دسترسی سایر افراد و اعضای گروه اختلا ایجاد کنند و در نتیجه کاربران به راحتی از گروه بیرون انداخته می شوند و دسترسی آنها به کلی از گروه قطع می شود. گفته می شود در این صورت تاریخچه مکالمات و سایر اطلاعات رد و بدل شده توسط کاربران نیز از بین خواهد رفت.
برمبنای گزاش وب سایت زد دی نت، کارشناسان امنیتی فعال در شرکت پوینت ریسرچ پس از انتشار این گزارش و اخطار به کاربران، خاطرنشان کرده اند که تنها راه خلاص شدن از این لطمه پذیری، حذف اپلیکیشن واتس اپ و نصب مجدد آن خواهد بود.
این دومین باری است که کارشناسان این موسسه از لطمه پذیری های خطرناک واتس اپ خبر می دهند. سال قبل بود که حفره امنیتی FakesAPP با تغییر پیام کاربران و اعضای گروه، مشکلات مختلفی را برای آنها کرد تا اینکه واتس اپ با انتشار یک به روزرسانی جدید این مشکل را برطرف کرد تا رضایت و اعتماد کاربرانش را جلب نماید.

چه کسانی در معرض خطر این لطمه پذیری قرار دارند؟
واتس اپ به تمامی کاربرانی که هنوز نسخه به روزرسانی و جدید این اپلیکیشن پیام رسان را بر روی گوشیهای هوشمند خود دریافت نکرده اند، آگهی داده و تاکید کرده است که در صورت عضویت در گروههای مختلف، احتمال زیادی وجود دارد که در خطر نفوذ هکرها و مجرمان سایبری و همین طور این لطمه پذیری باشند.
به همین سبب این شرکت از تمامی کاربران پیام رسان واتس اپ درخواست کرده که هرچه زودتر به پلتفرم فروشگاههای آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور و اپ استور اپل بازگشت کنند و آخرین نسخه آپدیت این پیام رسان را بر روی گوشی هوشمند خود نصب و دریافت نمایند.

منبع: