ورایزن در توسعه شبکه ۵G به اهدفش رسید

خط رند ۹۱۲: شرکت مخابراتی ورایزن اعلام نموده که به هدف خود در تحت پوشش شبکه ۵G قرار دادن بالغ بر ۳۰ شهر ایالات متحده آمریکا تا آخر سال جاری میلادی رسیده است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، ورایزن که یکی از بزرگترین شرکت ها و اپراتورهای مخابراتی در جهان محسوب می شود، اخیرا اعلام نموده که در دست یابی به هدف سال ۲۰۱۹ خود موفق بوده و توانسته دسترسی اهالی و ساکنین بالغ بر ۳۰ شهر از ایالات متحده آمریکا را به خدمات نسل پنجم شبکه اینترنت همراه موسوم به ۵G فراهم آورد.
برمبنای اعلام این شرکت، الان شهروندان و مشترکان ورایزن در ۳۱ شهر آمریکا قادرند از اینترنت پرسرعت شبکه ۵G بهره مند شوند.
از طرفی دیگر، سایر شرکت های مخابراتی فعال در این کشور نیز در تلاشند تا با گسترش زیرساخت های مربوط به شبکه ۵G، نظر و رضایت مشترکان و کاربران خودرا جلب کنند و هرچه سریعتر راه اندازی شبکه ۵G را در شهرهای مختلف ایالات متحده اعلام کنند.
طبق گزارش وب سایت theverge، اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود دراین زمینه رونمایی می کنند.
کشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و دراین زمینه کارهای گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می شود.

منبع: