منتظر چه قابلیت های جدیدی در واتس اپ باشیم؟

خط رند ۹۱۲: مقرر است واتس اپ از شروع سال نوی میلادی قابلیت های جدیدی را در اختیار کاربرانش بگذارد تا رضایت آنها از این پیام رسان محبوب را جلب نماید.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، واتس اپ که بزرگترین اپلیکیشن پیام رسان جهان محسوب می شود، همچون بسیاری دیگر از پیام رسان های جهان هر از گاهی به منظور جلب نظر و رضایت کاربران قابلیت های جدیدی را به پلت فرم خود اضافه می کند تا آنها با دریافت به روزرسانی های جدید بتوانند از امکانات بهتر و جدیدتری برخوردار شوند.
برمبنای گزارشی که در وب سایت somagnews آمده است، کارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند که کاربران این پیام رسان در سال آینده میلادی شاهد افزودن قابلیت های جدیدی همچون ارسال اطلاعات مخابطان بوسیله کد QR، گوش دادن به پیام های صوتی بدون باز کردن اپلیکیشن، افزودن فیلتر برای ارتقا و ادیت تصاویر ارسالی در واتساپ خواهند بود.
این بدان معناست که کاربران قادر خواهند بود اطلاعات مخاطبان موردنظر خودرا با استفاده از فناوری QR Code برای دوستان خود ارسال نمایند.
یکی دیگر از امکانات مهم و جدیدی که در سال ۲۰۲۰ میلادی روانه پلت فرم واتس اپ خواهد شد، آن است که بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن، پیام های صوتی (Voice messages) را نیز همچون پیام های متنی باز کرده و گوش دهند.
همین طور قابلیت جدید دیگری که کاربران واتس اپ از شروع سال ۲۰۲۰ منتظر آن خواهند بود، امکان افزودن فیلتر و ارتقای کیفیت و ظاهر تصاویری است که می خواهند با دوستان خود آنها را به اشتراک گذارند.
اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ که یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پیام رسان های جهان است نیز از قابلیت Encryption End- to End یا رمزنگاری پیشرفته پشتیبانی می کند و از پروتکل های پیشرفته ای برای حفظ حریم شخصی کاربرانش برخوردارست.
این اپلیکیشن که برای تمامی سیستم های عامل اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده می باشد، در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب پرکاربردترین پیام رسان جهان را گرفت. واتس اپ از آن جهت ضریب امنیت سایبری بالایی دارد که مکالمات و اطلاعات مبادله شده میان کاربران و مخاطبان به صورت کامل محافظت شده بوده و مکالمات و اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از طرف نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.
شرکت فیسبوک با در اختیار گرفتن و تصاحب شرکت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار کسب نمود و از آن زمان تابحال نیز با معرفی و افزودن قابلیت های جدید به دنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است.
طبق آخرین آمارهای انتشار یافته، پیام رسان واتس اپ الان میزبان بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه است.

منبع: