کدام شرکت تامین کننده نمایشگرهای اولد اپل می شود؟

به گزارش خط رند ۹۱۲ اپل می خواهد تا سال ۲۰۲۱ میلادی در جهت یافتن جایگزین برای سامسونگ، با دومین شرکت تولیدکننده نمایشگرهای اولد در جهان وارد همکاری و مذاکره شود.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، اپل که از سال قبل تابحال برای تولید و عرضه گوشیهای جدید آیفون نیازمند فناوری صفحه نمایش اولد است، مجبور بوده تا برای تامین قطعات و نمایشگرهای موردنیاز خود به شرکت های کره ای همچون سامسونگ و ال جی که رقیبان سرسخت آن هم به شمار می روند، روی بیاورد که این امر به عقیده خیلی از کارشناسان و تحلیل گران، تابحال ضرر و زیان های گوناگونی را برای اپل بوجود آورده است.
اما حالا اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت gsmarena نشان داده است که اپل تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۲۱ میلادی به منظور تولید و تامین نمایشگرهای اولد (OLED) با شرکت BOE وارد همکاری و مذاکره شود.
این شایعات که اولین بار توسط منابع و رسانه های خبری منتشر شدند، گویای سفارش اپل به تعداد ۴۵ میلیون پنل نمایشگر اولد از شرکت BOE است که مقرر است در گوشیهای آیفون مدل ۲۰۲۱ میلادی به کار گرفته شوند.
به عقیده کارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری، این اولین اقدام موثر و گام بزرگ اپل در جهت جایگزینی سامسونگ، بعنوان اولین و بزرگترین تامین کننده پنل های اولد، به حساب می آید.