راه اندازی بزرگترین مزرعه بادی جهان در سواحل انگلیس

خط رند ۹۱۲: انگلیس از سواحل خود به شکل گسترده جهت راه اندازی مزرعه های بادی بهره برده و این دفعه می خواهد بزرگترین مزرعه بادی جهان را در آب های ساحلی خود راه اندازی کند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از نیواطلس، وزش باد مناسب در بعضی سواحل انگلیس سبب شده تا این کشور سرمایه گذاری گسترده ای را جهت راه اندازی مزرعه های بادی و تبدیل انرژی باد به برق انجام دهد.
روند راه اندازی مزارع بادی در جهان در نزدیکی سواحل روز به روز در حال گسترش است. در سال ۲۰۰۸ بزرگترین مزرعه بادی ساحلی جهان در انگلیس قرار داشت که ظرفیت آن با ۱۴۰ توربین بادی برابر با ۵۰۰ مگاوات ساعت بود. انگلیس در سال ۲۰۱۳ هم مزرعه بادی ساحلی دیگری را با ۱۷۵ توربین بادی و با ظرفیت ۶۳۰ مگاوات ساعت تأسیس کرد. این کشور در سال ۲۰۱۸ هم مزرعه بادی دیگری را در سواحل خود با ۱۸۹ توربین و ظرفیت ۶۵۹ مگاوات ساعت راه اندازی نمود.
اما مزرعه بادی جدید که داگر بانک نام دارد و در ساحل یک منطقه روستایی به نام اولروم تأسیس می شود ظرفیتی برابر با ۳.۶ گیگاوات ساعت خواهد داشت و برترین مزرعه بادی ساحلی جهان خواهد بود. این مزرعه بادی در واقع متشکل از سه مزرعه بادی جداگانه است که هر یک ۱.۲ گیگاوات ساعت ظرفیت دارند.
در این مزارع بادی از قدرتمندترین توربین های بادی جهان موسوم به Haliade-X هم استفاده می شود که هر یک ۲۶۰ متر ارتفاع داشته و مجهز به سه پره به طول ۱۰۷ متر هستند. بوسیله این مزرعه بادی جدید برق مورد نیاز ۴.۵ میلیون خانوار در سال تولید می شود که معادل ۵ درصد از کل نیاز انگلیس به برق است.
عملیات مقدماتی ساخت و ساز این مجموعه شروع شده و مقرر است ۳۲ کیلومتر سیم کشی بدین منظور صورت بگیرد. تکمیل عملیات ساختمانی تا سال ۲۰۲۲ طول می کشد و راه اندازی این مجموعه در سال ۲۰۲۳ انجام می شود.

منبع: