شاسی خودرویی که رکورد سرعت حرکت در خیابان ها را می شکند

خط رند ۹۱۲: یک محقق آمریکایی در کوشش برای تولید شاسی فوق سبک خودرو است تا از آن برای طراحی اتومبیل جدیدی استفاده گردد که بتواند با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت در خیابان ها حرکت نماید.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از نیواطلس، در صورتیکه طرح مورد اشاره به نتیجه برسد زمینه برای تولید خودروی تازه ای فراهم می شود که رکورد سرعت حرکت در خیابان های عادی را خواهد شکست.
جان هنسی که در حال طراحی شاسی مذکور است، می گوید این شاسی که برای خودرویی به نام ونوم اف ۵ در دست طراحی است، قادر به هدایت و مدیریت موتوری با قدرت ۱۸۰۰ اسب بخار و با گشتاور ۱۶۱۷ نیوتون متر خواهد بود.

به گفته این طراح در خودروی مورد اشاره موتور وی ۸ فیوری دوقلوی توربو نصب می شود که ظرفیت هر یک ۶.۶ لیتر خواهد بود. البته چنین خودرویی باید از سیستم تعلیق مناسبی هم برخوردار باشد تا در صورت برخورد ناگهانی با موانع بتواند تعادل خودرا حفظ کند.
جان هنسی وعده داده که شاسی مذکور پس از ساخت تنها ۸۶ کیلوگرم وزن خواهد داشت. برای کاهش وزن این شاسی تا این حد در تولید آن از فیبرهای کربنی جدید استفاده می شود. مقرر است نخستین رونمایی از این شاسی در ماه آگوست در کالیفرنیا صورت گیرد.
در نهایت تنها ۲۴ دستگاه خودرو با چنین شاسی تولید می شود و قیمت هر یک از آنها ۱.۸ میلیون دلار خواهد بود.

منبع: