گوشیهای ویروسی را شناسایی کنید

به گزارش خط رند ۹۱۲ خالی شدن سریع باتری، هنگ کردن مداوم گوشی، ریست شدن ناگهانی وای فای و داغ کردن، می تواند نشان دهنده ویروسی شدن گوشی باشد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، ویروسی شدن گوشی امکان دارد به علت استفاده از اینترنت ناامن یا دانلود یک اپلیکیشن و نصب آن روی گوشی اتفاق افتاده باشد. کاربران در چنین مواقعی باید سریعا برای مقابله با ویروس اقدام نمود و این کار می تواند با استفاده از آنتی ویروس های معتبر صورت گیرد، علیرغم این قبل از مقابله با ویروس لازم است از این که دستگاه ویروسی چه خصوصیت هایی دارد، اطلاع پیدا کرد. وب سایت لایف وایر به خصوصیت هایی که می تواند نشان دهنده گوشیهای ویروسی باشد اشاره نموده است.
خالی شدن سریع باتری یکی از نشانه های ویروسی شدن گوشی است. اگر گوشی یک دفعه شارژ خالی می کند، باید حدس بزنید که گوشی ویروسی شده است، چونکه وجود ویروس ها باعث می شود که حجم پشتیبانی باتری گوشی کم شود و هنگامی که نرم افزار مخربی وارد گوشی شما می شود، حافظه گوشی شما به صورت متداوم در حال کار است که در نهایت سبب می شود باتری گوشیتان زودتر از گذشته خالی شود.
داغ شدن گوشی هم از دیگر نشانه های گوشیهای ویروسی است. امروزه داغ شدن گوشی در زمان های طولانی، طبیعی به نظر می آید، اما باید توجه داشته باشید که اگر در وضعیت عادی و زمانی که زیاد با گوشی کار نمی کنید، متوجه داغ شدن بیش از اندازه گوشی شدید، احتمال ویروسی شدن گوشی شما وجود داشته است، چونکه بعضی از ویروس ها سبب می شوند که بیش از حد طبیعی از CUP گوشی استفاده شود، درنهایت با داغ شدن غیرطبیعی گوشی روبه رو می شوید.
روزانه برنامه های مخرب زیادی وجود دارند که هرچه در گوشی به دنبال آنها بگردیم، نمی توانیم به آنها دسترسی پیدا نماییم. اگر برای حذف آنها با مشکل روبه رو شدید، حتما گوشی خویش را در وضعیت Safe mode قرار بدهید و پس از آن گوشیتان را یک مرتبه خاموش و روشن کنید و دکمه کم و زیاد کردن گوشی را فشار دهید تا لوگو برای شما نشان داده شود و در نهایت شما در حالت Safe mode قادر هستید برنامه مخرب را پیدا و سپس آنرا حذف کنید.
ریست شدن ناگهانی وای فای می تواند دلیل دیگری در خصوص ویروسی شدن گوشی باشد. در گوشیهای اندرویدی امکان دارد یک دفعه با روشن شدن ناخواسته جی پی اس روبه رو شویم اما نمی توان این مورد را دلیل ویروسی شدن گوشی دانست، درصورتی که اگر به شکل ناگهانی متوجه شدید که وای فای گوشی از کار افتاده می توانید به ویروسی شدن شک کنید و برای این که از شر این مورد رها شوید باید گوشی را ریست کنید.
طولانی شدن زمان بوت اندروید (بالا آمدن دستگاه اندرویدی) هم امکان دارد به علت ویروسی شدن گوشی باشد. این امکان وجود دارد که پس از مدتی استفاده از گوشی متوجه شوید سرعت آن کم شده است یا مثلا برای بوت شدن گوشی اندرویدی زمان زیادی صرف شود. در این صورت می توانید به ویروسی شدن گوشی خود شک کنید البته قبل از آن حتما از میزان حافظه و مموری خود اطلاع پیدا کنید.
وجود برنامه های ناشناس هم می تواند زنگ هشداری برای ویروسی شدن گوشی باشد. اگر در حال کار با گوشی هستید و متوجه شدید بدون این که برنامه را دانلود کنید در قسمت منوی شما وجود دارد سریعا آنرا پاک کنید، چونکه امکان دارد این برنامه نشانی از ویروسی شدن گوشی شما داشته باشد.
همینطور هنگ کردن مداوم گوشی از معمول ترین نشانه های ویروسی شدن گوشی است. ازاین رو در صورتیکه گوشی مداوم هنگ می کند و سرعت اش به شدت پایین آمده و شما از این وضعیت کلافه شده اید، باید به ویروسی شدن گوشی شک کنید، چونکه ویروس ها سبب می شوند که میزان سرعت گوشی پایین بیاید.