کلاهبرداری جدید با سوءاستفاده از نام وزیر ارتباطات

به گزارش خط رند ۹۱۲ وزارت ارتباطات درباره کلاهبرداری از راه یکی از شبکه های اجتماعی به بهانه برنده شدن در یک مسابقه رادیویی آن هم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسر مبالغی از حساب برخی مشترکان، اخطار داد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به دنبال شکایت برخی از مشترکان تلفن همراه از نوعی کلاهبرداری از راه یکی از شبکه های اجتماعی به بهانه برنده شدن در یک مسابقه رادیویی آن هم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسر مبالغی از حساب برخی مشترکان، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات اطلاعیه ای صادر کرده است.
در این اطلاعیه آمده است که هرگونه تماس مشکوک با عنوان مسابقات رادیویی با حضور آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با مشترکان تلفن همراه و ثابت، با هدف کلاهبرداری انجام می گیرد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تابحال در هیچ یک از برنامههای صدا و سیما که در آن مسابقه ای همراه با اهدای جوایز برگزار شود، شرکت نکرده و نمی نماید. ازاین رو مشترکان عزیز به هرگونه تماس مشکوک و نوید برنده شدن در مسابقات رادیو- تلویزیونی با حضور وزیر ارتباطات توجهی نکرده و شماره تماس کلاهبرداران را برای پیگیری به سامانه ۱۹۵ گزارش کنند.
در این اطلاعیه تاکید شده است: مشترکان از عرضه هر نوع اطلاعات مربوط به رمز کارت بانکی و رمز پویا به تماسهای ناشناس، حتی با وعده برنده شدن جوایز ارزشمند، اجتناب کنند.
در انتها این اطلاعیه آمده است: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن سفارش به مشترکان عزیز برای دقت در پاسخگویی به تماسهای مشکوک، خویش را موظف به پیگیری این مورد تا شناسایی کلاهبرداران و معرفی آنها به مراجع قضایی می داند.