۲۵ میلیون دلار رمزارز به سرقت رفت!

به گزارش خط رند ۹۱۲ گزارش های انتشار یافته از آن حکایت می کند که هکرها و مجرمان سایبری توانسته اند بالغ بر ۲۵ میلیون دلار رمزارز را به سرقت ببرند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، بر مبنای گزارشی که در وبسایت زد دی نت آمده است، هکرها و مجرمان سایبری در ایام آخر هفته جاری میلادی یعنی شنبه و یکشنبه، در مجموع بالغ بر ۲۵ میلیون دلار رمز ارز را از پلتفرم صرافی های معروف Uniswap و Uniswap به سرقت برده اند.
تحقیقات صورت گرفته نشان داده است هکرها و مهاجمان سایبری با استفاده از باگ و صدمه پذیری های موجود در تکنولوژی های مختلف بلاک چین به کار رفته در پلت فرم های صرافی های مذکور موفق شده اند مبالغ هنگفتی را به سرقت ببرند.
کارشناسان و محققان فعال در حوزه امنیت سایبری اعتقاد دارند که این هکرها قبل از آنکه مبادله رمزارز توسط صرافی های مربوطه تایید یا رد شود، مبلغ مورد مبادله را به سرقت برده اند.
با توجه به اهمیت روز افزون ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در جهان، کاربران زیادی به استخراج و سرمایه گذاری در آنها روی آورده و از این طریق تلاش دارند که ثروت هنگفتی را به جیب بزنند.
فناوری ارزهای دیجیتالی رمز پایه همچون بیت کوین یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می دهد که بدون احتیاج به هیچ بانکی مبادلات مالی خویش را انجام دهند و هم چنین هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می مانند. ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده باید توسط سخت افزارهای قدرتمندی که معمولاً کارت گرافیک موجود در ابر کامپیوتر هاست، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.
گفته می شود ارزهای دیجیتالی رمز پایه غیرقابل هک هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلتفرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.
بسیاری از کشورهای جهان در ابتدا در تلاش بودند تا این پول بی افسار را کنترل کرده و معاملات با آنرا تا حد امکان محدود کنند؛ چونکه آنها بر این باورند بیت کوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز هم چون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنکه مقامات قضائی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، سبب سهولت استفاده از آن می شود. این در حالیست که برخی دیگر از کشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام نموده اند.