کرونا برای نتفلیکس نان و آب داشت!

خط رند ۹۱۲: نتفلیکس بزرگترین سرویس پخش آنلاین فیلم و سریال در جهان در زمان شیوع ویروس کرونا با رشد قابل توجهی در تعداد مشترکان و سودآوری خود روبه رو شده است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، نتفلیکس که بزرگترین پلت فرم و سرویس پخش و استریم آنلاین فیلم و سریال در جهان محسوب می شود، اخیرا اعلام نموده است که در زمان شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا، اعلام سیاست های قرنطینه و خانه نشینی بیش از نصف جمعیت جهان، ۱۵.۸ میلیون مشترک جدید جذب کرده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش یافته است. این رقم همین طور دو برابر پیش بینی های صورت گرفته از طرف کارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری بوده است.
بدین ترتیب نتفلیکس الان در سراسر جهان بیش از ۱۸۰ میلیون مشترک دارند که با پرداخت پول به صورت ماهانه و یا سالانه به صورت آنلاین و اینترنتی فیلم و سریال های جدید و موردنظر خودرا تماشا می کنند.
درآمد نتفلیکس در اولین فصل سال جاری میلادی نیز ۵.۷۷ میلیارد دلار گزارش شده است که بیشتر از پیش بینی های قبلی حدود ۵.۶۷ میلیارد دلار بوده است.
طبق گزارش وب سایت the verge، این شرکت در نامه ای به سهامدارانش خاطر نشان کرده است: بخش زیادی از رشد ناشی از قرنطینه خانگی بعد از لغو سیاست های تعطیلی در کشورها، به سرعت رو به کاهش خواهد رفت؛ این بدان معناست که نرخ تماشای محتوا و رشد عضویت در سرویس نتفلیکس بعد از اختتام قرنطینه و خانه نشینی شهروندان با سرعت زیادی کاسته خواهد شد.
این شرکت در ادامه این نامه همین طور به کمبود درآمد های بین المللی نتفلیکس به خاطر ارزش بالایی دلار آمریکا و نداشتن صرفه اقتصادی در خیلی از کشورهای جهان برای عضویت در آن نیز اشاره نموده است.
رشد نتفلیکس و افزایش چشم گیر تعداد مشترکانش در ماه های گذشته همین طور با افزایش ارزش سهام این شرکت در بورس وال استریت نیز همراه بوده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل به یک رکورد و افزایش ۳۰ درصدی در ارزش سهام دست یافته است.

منبع: