اپل برنامه مترجم خودرا عرضه می کند

خط رند ۹۱۲: شرکت اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل که ساعاتی پیش برگزار شد، اعلام نمود که یک برنامه ترجمه را در نسخه جدید سیستم عامل آیفون یعنی iOS 14 خواهد گنجاند که توانایی ترجمه ۱۱ زبان را دارا خواهد بود.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت اپل امروز در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل(WWDC) فاش کرد که یک افزونه جدید و کاربردی بسیار مفید به iOS 14 اضافه خواهد شد.
بگفته اپل، این برنامه ترجمه موسوم به “Translate” به شما امکان می دهد تا با آن صحبت کنید یا متن مورد نظر خودرا در آن بنویسید و سپس آنرا به یکی از ۱۱ زبانی که توانایی ترجمه به آنها را دارد، تبدیل می کند. در نهایت، متن ترجمه شده روی نمایشگر نمایش داده می شود و توسط یک صدا بوسیله بلندگوی آیفون پخش خواهد شد.
کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل(Apple Worldwide Developers Conference) کنفرانسی است که به شکل سالیانه در کالیفرنیا و توسط شرکت اپل انجام می شود. این کنفرانس در ابتدا توسط اپل بمنظور نمایش نرم افزارها و فناوری ها به توسعه دهندگان برگزار می شد.
اپل می گوید که برنامه “Translate” از موتور عصبی آیفون برای پردازش تبدیل زبان استفاده می نماید و کاملاً آفلاین کار خواهدنمود که هم می تواند برای حریم شخصی مفید باشد و همین طور در مکان هایی که دارای اینترنت ضعیف یا بدون اینترنت هستند، کار می کند.
با این برنامه بعد از شروع گپ زدن با یک شخص که هم زبان شما نیست، می توانید صفحه را به حالت افقی درآورید و حالت مکالمه را فعال کنید. این کار بسادگی متن را بزرگ می کند تا خواندن متن ترجمه شده برای هر دو طرف آسان تر شود.
برنامه “Translate” باید ارتباط با کسانی که به زبان غیر انگلیسی صحبت می کنند را آسان کند، حال چه در زندگی روزمره باشد و چه در هنگام مسافرت به خارج از کشور.
این برنامه همزمان با عرضه iOS 14 در پاییز امسال در دسترس خواهد بود.

منبع: