پرفروش ترین برندهای خودرو در بریتانیا

خط رند ۹۱۲: اخیرا گزارشی از پرفروش ترین برندهای خودرو در بازار بریتانیا در ماه مه ۲۰۲۰ انتشار یافته که نشان میدهد شرکت آمریکایی فورد توانسته رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، برمبنای آمار انتشار یافته در وب سایت best selling cars، میزان فروش خودرو در بازار بریتانیا در ماه گذشته میلادی (مه ۲۰۲۰)، با یک کاهش ۸۹ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل مواجه بوده است که در این میان برندهای فورد، مرسدس بنز، آئودی و بی ام و موفق به کسب جایگاه های برتر جدول رده بندی پرفروش ترین خودرو های فروخته و عرضه شده در بازار بریتانیا شده اند.
شرکت آمریکایی فورد با فروش ۲۱۱۱ دستگاه خودرو در مه ۲۰۲۰ توانسته رتبه نخست این جدول را به خود اختصاص دهد و این در حالیست که میزان فروش آن در زمان مشابه سال قبل میلادی ۱۹ هزار و ۸۹۲ دستگاه بوده است.
رتبه های دوم تا پنجم این جدول نیز به شرکت های آلمانی مرسدس بنز، آئودی، بی ام و و فولکس واگن اختصاص یافته است که به ترتیب در این بازه زمانی ۲۰۰۲ دستگاه، ۱۵۰۰ دستگاه، ۱۴۷۲ دستگاه و ۱۱۹۷ دستگاه در بازار این کشور اروپایی فروخته اند.
ولوو، واکسهال، پژو، کیا و لندرور نیز به ترتیب در رتبه های ششم تا دهم این لیست جای گرفته اند و تسلا مدل ۳ نیز پرفروش ترین خودروی الکتریکی در بازار این کشور نام گرفته است. جدول زیر میزان فروش، رشد و سایر جزئیات خودرو های پرفروش در بازار بریتانیا را نشان می دهد:

شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا در کشورهای مختلف جهان سبب لطمه و ضرر و زیان های مالی مختلفی به بخش های مختلف نظیر صنعت و بازار خودرو شده است که در این میان که بازار برخی کشورهای اروپایی نظیر بریتانیا که میزان مبتلاشدن و مرگ و میر ه ویروس خطرناک کرونا بسیار بالا گزارش شده بود، سقوط بیشتری را نسبت به برخی دیگر از بازارهای مهم خودرو در جهان تجربه کرده است.

منبع: