برترین شهرهای جهان برای استارت آپ ها

سه شهر از پنج شهر نخست جهان جهت راه اندازی کسب وکار در آمریکا قرار دارند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، موسسه ” استارت آپ ژنوم” سال جاری هم به رتبه بندی شهرهای جهان بر مبنای مناسب بودن برای استارت آپ ها پرداخت. پنج شهر نخست رتبه بندی سال جاری نسبت به سال قبل تغییری نداشته اند اما بیشترین رشد مربوط به منطقه شرق آسیا بوده که سهم آن از شهرهای برتر به ۳۰ درصد افزایش یافته است. این رقم ۱۰ درصد از سال قبل بیشتر است.
در این رتبه بندی ۴۰ شهر در مقیاس جهانی و ۱۰۰ شهر هم به عناون قطب های نوظهور معرفی شده اند. این رتبه بندی در ۶ زیرشاخصه کلی: عملکرد، سهولت تأمین مالی، دسترسی به بازارهای آزاد، نیروی کار ماهر، توان فنی و ارتباط با محیط های آکادمیک تهیه شده است. لازم به ذکر است که منطقه ( سیلیکن ولی) در نزدیکی شهر سان فرانسیسکو به علت اهمیت بالای آن در حوزه استارت آپ به صورت استثنا بعنوان یک شهر در نظر گرفته شده است.
برترین شهرهای جهان برای استارت آپ ها
۱-سیلیکن ولی- آمریکا
۲- نیویورک- آمریکا
۳- لندن- انگلیس
۴- پکن- چین
۵- بوستون- آمریکا
۶- تل آویو- اسرائیل
۷- لس آنجلس- آمریکا
۸- شانگهای- چین
۹- سیاتل- آمریکا
۱۰- استکهلم- سوئد
رتبه دیگر شهرها:
در این رتبه بندی هم چنین پاریس در رتبه سیزدهم، شیکاگو در رده چهاردهم، سنگاپور در رده هفدهم، تورنتو در رده هجدهم، سیدنی در رده بیست و هفتم، هنگ کنگ در رده بیست و نهم و دهلی در رده سی وششم ایستاده اند.
قطب های نوظهور برتر برای استارت آپ ها
۱-بمبئی- هند
۲- جاکارتا- اندونزی
۳- زوریخ- سوئیس
۴- هلسینکی- فنلاند
۵- گوانگ ژو- چین
۶- بارسلونا- اسپانیا
۷- فیلادلفیا- آمریکا
۸- منچستر- انگلیس
۹- لیورپول- انگلیس
۱۰- کوالا لامپور- مالزی
رتبه دیگر شهرها
در این لیست هم چنین نام شهرهای استانبول در رده شانزدهم، دوبی هجدهم، مسکو بیستم، اسلو چهل و سوم، وین چهل و چهارم، فرانکفورت شصت و یکم، رم هفتاد و چهارم و لوکزامبورگ در رده یکصدم دیده می شود.

منبع: