افشای مشکل سخت افزاری جدی آیفون ۱۲ اپل

مدل های جدید آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به سرعت در حال فروش هستند اما اپل بی سر و صدا تایید کرده که این گوشی ها مشکل سخت افزاری جدی دارند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، اسناد داخلی اپل که توسط مک رومرز به دست آمده است، نشان میدهد این شرکت اذعان کرده که مدل های آیفون ۱۲ مشکلات جدی صفحه نمایش شامل پرپر زدن نور صفحه، درخشش سبز و خاکستری و انواع دیگر مشکلات روشنایی را دارند.
جالب است که با وجود مواردی که از طرف کاربران آیفون ۱۲ درباره مشکلات صفحه نمایش گوشی در اینترنت گزارش شده است، در اسناد داخلی اپل آمده است که تعمیرکنندگان مجاز اپل نباید فعلا برای این گوشی ها خدمات بدهند. بااینکه این مساله ممکنست مالکان تازه ترین مدل های آیفون را عصبانی کند اما احیانا اپل در کوشش برای حل این مشکل بوسیله آپدیت سیستم عامل iOS باشد.

اپل هیچ بازه زمانی برای حل این مشکل مشخص نکرده اما شاید نگاهی به گذشته به پیش بینی این مساله کمک نماید. مدل قبلی آیفون ۱۱ اپل مشکلات رنگ سبز داشت و بااینکه این شرکت بعضی از گوشی ها را تحت گارانتی عوض کرد اما با یک آپدیت که دو ماه پس از اولین موارد گزارش مشکل انتشار یافت، به رفع آن پرداخت.
طبق گزارش فوربس، اطلاعات درز کرده درباره نسل جدید آیفون ۱۳ نشان میدهد که صفحه نمایش یکی از بزرگترین ارتقاهای این گوشی خواهد بود.