دبیر ستاد توسعه زیست فناوری: سرمایه گذاری در حوزه دارو خوب و سودآور بوده است

خط رند ۹۱۲: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: سرمایه گذاران می توانند به حوزه دارویی ورود کنند و با اعتماد به دستاوردهای محققان از آنها حمایت هایی داشته باشند چونکه سودآورترین حوزه، حوزه دارو است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی امروز در رویداد جذب سرمایه در حوزه دارو و فرآورده های دارویی تحت عنوان دوشنبه های استارت اپی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: پس از حوزه مواد مخدر و سلاح بعنوان حوزه های مخرب، صنعت دارو سودآورترین حوزه در دنیا به حساب می آید.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به اینکه صنعت دارو از پیچیدگی و دانش فنی بالایی برخوردار است، اظهار داشت: همین مبحث سبب شده که در دنیا کمتر به حوزه دارو روی بیاورند.
قانعی با اشاره به اینکه وضعیت فعالیت در زمینه دارو خوب است بیان نمود: با رفتن به بورس می بینیم که وضعیت سرمایه گذاری در حوزه دارو بد نیست و علیرغم اینکه قیمت گذاری دارو توسط سازمان غذا و دارو در ۵ سال گذشته صورت نگرفته اما وضعیت فعالیت در این عرصه خوب است.
وی با اشاره به اینکه در این دوران کرونا دیدیم که خیلی از شرکتها به زمینه دارو و تجهیزات ورود پیدا کردند اظهار داشت: در هر بحرانی، عرصه دارو و واکسن جای خویش را حفظ نموده به طوریکه در بد ترین حالت، شرکت ها و فعالان دارویی کمترین خسارت ها را دیده اند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اضافه کرد: فناوری دارویی در ایران در وضعیت خوبی قرار دارد و دارویی وجود ندارد که ظرف یک سال در کشور تولید نشود.
به گفته وی، بعنوان مثال در حوزه کرونا هم همه موارد جدید در ظرف کمتر از یک سال تولید شدند.
قانعی اظهار داشت: وقتی فناوری آغاز به کار می کند سهم آن در سرمایه گذاری بالا نیست اما وقتی از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برخوردار می شود، جایگاه خویش را بالا می بیند.
وی اضافه کرد: لازم است که سرمایه گذاران به فناوران اعتماد کنند و ببینند که کدام حوزه سودآورتر است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تصریح کرد: تجربه طی این چند سال نشان داده با عنایت به اقتصاد معیوب کشور، سرمایه گذاری در حوزه دارو خوب و سودآور بوده و رشد خوبی هم داشته است.
وی تصریح کرد: فناوران ما می توانند در حوزه غذا و دارو، واکسن دام و طیور و داروهای دامی فعالیت کنند چونکه این کار انتها ندارد.

منبع: