جذاب ترین امکانات سری جدید آیفون اپل

سری جدید آیفون اپل دستکم سه دوربین جدید و قابلیتهای ضبط ویدیویی جذاب و حرفه ای خواهد داشت که ارتقای بزرگی نسبت به مدل های قبلی به حساب می آید.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: گوشی های جدید اپل قابلیت ضبط ویدیو در فورمت کیفیت بالاتری به نام ProRes و سیستم جدید فیلتر شکلی خواهند داشت که ظاهر و رنگهای تصاویر را بهبود می بخشد. قابلیتهای دوربین، بزرگترین نقطه قوت جانشین آیفون ۱۲ به شمار می روند که مقرر است تا چند هفته دیگر رونمایی شوند.

بجز قابلیتهای دوربین، سری جدید آیفون ارتقاهای نسبتا ملایمی خواهد داشت. اپل سال قبل در طراحی آیفون تغییراتی داد و شبکه بی سیم ۵G را به آن اضافه کرد و سخت افزار دوربین را بروزرسانی کرد. این شرکت سال جاری اندازه های ۵.۴ اینچ و ۶.۱ اینچ معمولی و اندازه های ۶.۱ اینچ و ۶.۷ اینچ مدل پرو و همینطور طراحی آنها را تغییری نمی دهد و به همان شکل حفظ می نماید.

سری جدید آیفون به تراشه A۱۵ سریعتر، لبه کوچکتر صفحه نمایش و همینطور فناوری صفحه نمایش جدیدی که نرخ ریفرش سریعتر را برای پیمایش روانتر امکان پذیر می کند، مجهز است.

اپل معمولاً مدل های جدید آیفون را در سپتامبر رونمایی می نماید اما مراسم رونمایی سال قبل به علت مشکلات تولید که ناشی از شیوع کووید ۱۹ بود، تا اکتبر به تاخیر افتاد. حالا که اپل تاریخ بازگشایی دفاتر خویش را چند هفته دیگر عقب انداخته است، احیانا مراسم رونمایی سری جدید گوشی آیفون مجازی خواهد بود.

این شرکت برای اولین بار حالت Portrait را در سال ۲۰۱۶ در آیفون ۷ پلاس معرفی نمود که به سرعت محبوب طرفداران این گوشی شد. این توانایی می تواند فرد را در فوکوس واضحی قرار دهد و همزمان زمینه ای را که در آن قرار دارد، تار کند. اپل برای سری جدید آیفون می خواهد تکنیک مشابه را برای ویدیو اضافه کند. این توانایی در داخل این شرکت “سینماتک ویدیو” نام گرفته است. سنسور عمق آیفون مانند تصاویر، افکت را بوجود آورده و به کاربران اجازه می دهد میزان تاری را بعد از ضبط تغییر دهند.

قابلیت ضبط ویدیوی ProRes به کاربران آیفون امکان می دهد کلیپهایی با فورمت کیفیت بالاتر ضبط کنند که به ویرایشگر ویدیو امکان کنترل بیشتری بعد از تولید فراهم می آورد.

این فورمت مورد استفاده ویرایشگرهای ویدیوی حرفه ای در صنعت فیلم سازی قرار دارد و به علت سایر فایل بزرگی که دارد، معمولاً برای بازار انبوه نیست. قابلیت ProRes در نسل جدید آیفون با وضوح اچ دی و ۴k ضبط خواهد شد.

اپل سال قبل قابلیت ProRAW را در گوشی های آیفون عرضه نموده بود که به ویرایشگران حرفه ای عکس امکان کنترل بیشتری می داد. امکان ضبط ویدیوی ProRes مانند قابلیت ProRAW منحصر به مدل های گران قیمت آیفون پرو خواهد بود.

قابلیت دیگر به کاربران اجازه خواهد داد کنترل بهتری روی ظاهر رنگهای تصاویر داشته باشند و آنها را در عکسهایشان برجسته کنند. کاربران می توانند از بین چندین سبک همچون سبکی که رنگها را گرمتر یا سردتر نشان داده است و در عین حال سفیدها را خنثی نگه می دارد، برای عکسهایشان استفاده کنند. یک گزینه دیگر سایه ها را عمیقتر و با کنتراست بیشتری نشان داده است. اپل همینطور درحال برنامه ریزی یک استایل متوازنتر برای نشان دادن سایه ها و رنگهای طبیعی با ظاهر روشنتر است.

این قابلیت از فیلترهای استانداردی که در اپلیکیشن دوربین آیفون از سال ۲۰۱۳ وجود دارد، متفاوت خواهد بود و به جای اینکه از یک فیلتر برای کل عکس استفاده نماید، با استفاده از هوش مصنوعی، تغییرات را روی اشیا و افراد در تصاویر اعمال می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوشی های جدید آیفون با نام کد دی ۱۶، دی ۱۷، دی ۶۳ و دی ۶۴ تنها دستگاههای جدیدی نیستند که مقرر است در ماه های آینده رونمایی شوند. اپل سرگرم کار برای عرضه یک مدل ارتقا یافته مک بوک پرو با تراشه های طراحی خود این شرکت به نام M۱X، یک آی پد مینی بازطراحی شده و یک آی پد ویژه دانش آموزان است. همینطور درحال آماده سازی سری جدید اپل واچ و مدل ارزانتر ایرپاد است.

منبع: