معاون پژوهشی وزارت علوم مطرح کرد؛ نقش جشنواره شیخ بهایی در تشویق جوانان به کسب وکار دانش بنیان

خط رند ۹۱۲: معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بر نقش جشنواره شیخ بهایی در تشویق جوانان به کسب وکار دانش بنیان تاکید نمود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از وزارت علوم، غلامحسین رحیمی شعرباف در نشست خبری برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، محور اصلی برگزاری این جشنواره را توجه به علم نافع (علمی که به همراه عمل باشد) دانست که در زندگی و آثار عالم بزرگ قرن دهم هجری، تبلور داشت.
وی اضافه کرد: تشویق صاحبان ایده های نوآورانه و فناورانه به مطرح کردن ایده های خود در یک فضای گسترده و رقابتی و ایجاد رقابت بین شرکت های دانش بنیان و نوپا برای جذب سرمایه گذار، همچون اهدافی است که جشنواره شیخ بهایی تا حالا به خوبی آنرا دنبال کرده است.
رحیمی با تاکید بر نقش جشنواره شیخ بهایی در تشویق جوانان به کسب وکار دانش بنیان اظهار داشت: برگزاری جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و پوشش رسانه ای پررنگ آن، می تواند اشتیاق نسل جوان کشور را به موضوعات دانش بنیان و ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر تکنولوژی افزایش دهد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از برگزاری جشنواره شیخ بهایی بعنوان یک فرصت مناسب یاد کرد تا جوانان و دانش آموختگان کشور، عملی شدن پروسه تبدیل ایده به محصول را ببینند و به سمت ایحاد کسب و کارهای مبتنی بر دانش حرکت کنند.
وی همین طور با اشاره به قدمت و سابقه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بعنوان نخستین و بزرگ ترین پارک علم و فناوری وزارت علوم بعنوان میزبان جشنواره شیخ بهایی، از برگزاری نمایشگاه فناوری های آینده نگر توسط این شهرک در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سال جاری آگاهی داد.

منبع: