ساخت با چاپگر سه بعدی؛ مورچه رباتیک به اکتشافات فضایی کمک می نماید

خط رند ۹۱۲: مهندسان دانشگاه نوتردام مورچه های رباتیک ساده و ۶ اینچی ساخته اند که می توانند از موانع و راه های ناهموار به تنهایی بگذرند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از دیلی میل، هنگامی که یکی از این ربات ها نتواند به تنهایی فعالیتی را انجام دهد، می تواند به چند ربات مشابه خود بچسبد تا با کمک آنها فعالیت مذکور را انجام دهد. هر مورچه رباتیک مجهز به یک میکروکنترلر و باتری لیتیوم پلیمری است. علاوه بر آن در این ربات سنسوری با چراغ ال ای دی در قسمت جلوی ربات به کار رفته که در صورت نیاز به کمک برای انجام یک فعالیت، روشن می شود. علاوه برآن سنسورهای لمسی مغناطیسی در جلو و عقب ربات نصب شده که بهم چسبیدن ربات ها را تسهیل می کند.
یاسمین اوزکان آیدین استاد مهندسی برق در دانشگاه نوتردام و رهبر این پروژه معتقد می باشد بهترین کاربرد مورچه های رباتیک در پروژه های اکتشافات فضایی است. او در اینباره می گوید: این ربات ها کوچک و ارزان هستند. اندازه و وزن، دو پارامتر مهم برای سفرهای فضایی است. بدین سبب چنین سیستم هایی برای سفر فضایی ایده آل هستند. می توان تعداد زیادی از آنها را به فضا فرستاد. اوزکان آیدین در اطلاعیه ای در اینباره می نویسد: ربات های پا دار می توانند در محیط های چالش برانگیز مانند مسیرهای ناهموار و فضاهای تنگ مسیریابی کنند. همین طور آنها می توانند با استفاده از اعضایشان مانورهایی انجام دهند و از موانع بگذرند. این ربات ها با چاپگر سه بعدی تولید شده اند و موتورهای به کار رفته در آنها نیز در فروشگاه ها موجود است.

منبع: