قابلیت آزمایشی جدید اینستاگرام به خودت استراحت بده!

اینستاگرام به وعده خود برای تشویق به عادتهای شبکه اجتماعی سالمتر عمل کرد و آزمایش قابلیت ˮاستراحت کنیدˮ (Take a Break) را از هفته جاری شروع کرد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، آدام موسری، مدیر اینستاگرام اعلام نمود این سرویس اشتراک گذاری عکس آزمایش قابلیت “استراحت کنید” را هفته جاری آغاز نموده است. اگر این توانایی را فعال کنید، اینستاگرام بعد از ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ دقیقه به شمار یادآوری خواهدنمود کار دیگری انجام دهید.

موسری اظهار داشت: اگر در این آزمایش باشید، گزینه مذکور را تا چند روز آینده مشاهده خواهید کرد. وی ابراز امیدواری کرد که این توانایی در دسامبر برای همه ارائه شود و اصرار کرد اینستاگرام بازخوردها را دریافت و طراحی این توانایی را اصلاح می کند بدین سبب اگر این توانایی آن طور که کاربران مایل هستند، عمل نمی کند نباید نگران باشند.

این قابلیت ممکنست مانند قابلیت قبلی محدودیت زمانی جای اصلاح داشته باشد برای اینکه توقف گشت و گذار در برنامه را اجبار نمی نماید. کاربران می توانند با کلیک روی “انجام شد” (Done) به گشتن در برنامه ادامه دهند. بدین سبب کاربران برای اینکه خود یا کودکشان را مجبور کنند به کار دیگری مشغول شوند، باید از قابلیتهای سلامت دیجیتالی یا کنترل والدین مانند “اسکرین تایم” iOS یا “دیجیتال وِل بینگ” اندروید استفاده کنند.

با این حال چنین قابلیتی مفید خواهدنمود و می تواند یک یادآوری کوچکی برای کنار گذاشتن گوشی باشد. شرکت اینستاگرام و شرکت مادرش متا از طرف رگولاتورها و فرانسس هوگن، افشاگر این شرکت تحت فشار قرار گرفته و متهم شده اند به نگه داشتن طولانی کاربران در پلتفرمهایشان و این که به سلامت آنها اهمیت کافی نمی دهند.

بر اساس گزارش انگجت، قابلیت “استراحت کنید” یک گام به سمت رویکرد مسئولانه بوده است. سوال این است که آیا گام مذکور به حد کافی بزرگ است یا خیر.