در نمایشگاه گوانگژو؛ طرح اولیه خودروی هوشمند و خودران بیوک رونمایی گردید

خط رند ۹۱۲: خودروسازی بیوک از طرح اولیه خودروی برقی و هوشمندی رونمایی کرده که مجهز به فناوری های سطح ۵ خودران خواهد بود.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از گیزموچاینا، نمایشگاه خودرو گوانگژو اخیراً در چین برگزار شده و یکی از محصولات جالبی که در آن به نمایش درآمد به بیوک تعلق داشت.
بیوک در حقیقت زیر مجموعه جنرال موتور در آمریکا است. این شرکت طرح اولیه از یک خودروی برقی به نام «بیوک اسمارت پاد» را به نمایش گذاشت که باتوجه به خاصیت های پیشرفته آن به زودی وارد بازار نخواهد شد.
بگفته شرکت کابین اسمارت پاد با فناوری های خودرانی یکپارچه می شود که توسط پلت فرم Utium تولید شده اند. همین طور وسیله نقلیه مذکور فضایی هوشمند برای سفر به وجود می آورد. اسمارت پاد بیوک از لحاظ طراحی شبیه یک ایستگاه فضایی است.
داخل خودرو خاصیت های هوشمند مختلفی به کار رفته است. بطورمثال هنگامیکه راننده نزدیک می شود، یک تصویر خوشامدگویی ظاهر می شود. همین طور این وسیله نقلیه مجهز به درهای کشویی برقی و عریض، چرخ های بزرگ و طراحی آئرودینامیکی است که برای خنک کردن مکانیسم ترمز، هوا را به داخل می کشد. در کنار این موارد طرح اولیه مذکور شامل سیستم کابین هوشمند VCS است که در آن یک نمایشگر ۵۰ اینچی شفاف با قابلیت بالا بردن و همین طور یک نمایشگر بالاسری رنگی به کار رفته است. همین طور این خودرو فناوری نوین کنترل به وسیله سنسورهای را با یادگیری عمیق ترکیب می کند تا کنش و واکنش میان انسان و کامپیوتر را بطور تکمیل و علاوه بر آن فضای داخل و خارج خودرو را بطور نامحسوس مرتبط کند. همین طور اسمارت پاد بیوک می تواند با یکبار شارژ مسافت ۸۰۰ کیلومتر را طی نماید و مجهز به تازه ترین سیستم مدیرت باتری صنعت خودروسازی خواهد بود. این خودرو در آینده قادر به برقراری ارتباط و شارژ بی سیم نیز خواهد بود.

منبع: