تاکسی هوایی هیبریدی با برد ۷۲۰ کیلومتر فرا می رسد

خط رند ۹۱۲: یک شرکت جمهوری چک به نام زوری از تولید تاکسی هوایی هیبریدی آگاهی داده که برد آن به رقم بی سابقه ۷۲۰ کیلومتر و سرعت آن به حداکثر ۳۲۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از نیواطلس، باتری های این هواپیما نسبتاً سنگین هستند و شرکت سازنده وعده داده با کاهش وزن باتری های مورد اشاره مسافت قابل پیموده شدن توسط این هواپیما در آینده افزایش می یابد. این هواپیمای برقی هیدروژنی در آینده به یکی از محصولات جریان اصلی در صنعت هوانوردی مبدل می شود.
این شرکت به جمع شرکت های فناوری در امریکا، فرانسه، روسیه، سوئیس، بریتانیا و کانادا پیوسته که همگی درحال تولید تاکسی های هوایی هیبریدی هستند.
مهم ترین خاصیت خاص این هواپیمای هیبریدی، بهره مندی از چهار بازوی حرکتی است که در انتهای هر یک از این بازوها یک پره نصب شده است. در مجموع هشت پره برای حرکت این هواپیمای هیبریدی در نظر گرفته شده و انتهای دو پره نزدیک به بدنه هواپیما نیز به یکدیگر وصل شده اند.
هواپیمای هیبریدی مذکور بین سه تا چهار سرنشین را در خود جای می دهد و کار طراحی آن از سال ۲۰۱۸ شروع شده است. بال های نمونه های اولیه این هواپیما ۲ و ۵ متری بوده و در نهایت این رقم به ۱۱ متر افزایش پیدا کرد. هزینه تولید این تاکسی هوایی ۲.۷ میلیون دلار بوده است.

منبع: