دستگاه های قدیمی بلک بری در ایستگاه پایانی

خط رند ۹۱۲: شرکت بلک بری اعلام نمود تا چهارم ژانویه (۱۴ دی) دستگاه های بلک بری که با سیستم عامل بلک بری OS 7.1 یا نسخه های قدیمی تر و همین طور OS 10 کار می کنند، از خدمات کلیدی محروم خواهند شد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، این خدمات شامل قابلیتهای مهمی مانند تماس های تلفنی، ارسال پیام کوتاه و حتی تماس های اضطراری خواهد بود. کاربران این دستگاهها برای اتصال به وای فای و استفاده از اپلیکیشن هایی مانند “بلک بری ورلد” و “دسکتاپ منیجر” به مشکل برخورد خواهند کرد. چهارم ژانویه همین طور اختتام کار تبلت”پلی بوک” بلک بری خواهد بود.

بر اساس گزارش انگجت، اعلام این خبر مایه تعجب نیست برای اینکه بلک بری فروشگاه اپلیکیشن و سرویس مسنجر محبوب خود (BBM) را در سال ۲۰۱۹ تعطیل کرد. این شرکت برای پاسخ به تهدید به وجود آمده از طرف آیفون خیلی دیر عمل کرد و بااینکه سالها پیش استفاده از نرم افزار خودرا رها کرد و در سال ۲۰۱۵ به اندروید روی آورد اما این اقدام هم موفقیت چندانی برای بلک بری به همراه نداشت. این شرکت حداقل فعلا سیستم عامل مدرن و موفق QNX را دارد که در سیستمهای اطلاعات سرگرمی تویوتا، آئودی، هوندا و خودروسازان دیگر استفاده می شود.

منبع: