آخرین وضعیت سرعت اینترنت موبایل

خط رند ۹۱۲: میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا اختتام ماه دسامبر ۲۰۲۱، ۲۴.۰۳ مگابیت برثانیه گزارش شده است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در صورتیکه تا قبل از این، میانگین سرعت در این وب سایت مورد استفاده قرار می گرفت، از این پس رتبه بندی ها برمبنای میانه سرعت است تا سرعت هایی را که کاربر احتمالاً تجربه می کند، به بهترین شکل منعکس کند.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۱، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۵۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۹.۷۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۵.۰۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.

در صورتیکه تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۱، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۰۶ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۸ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۴.۲۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه دسامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۳۸.۳۸ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۱۹.۱۲ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۸.۲۶ مگابیت برثانیه)، چین (۱۰۴.۴۴ مگابیت برثانیه) و قطر (۱۰۴.۳۰ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۱۹۲.۱۷ مگابیت برثانیه)، شیلی (۱۸۷.۵۰ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۷۵.۹۳ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۱۶۸.۶۶ مگابیت برثانیه) و موناکو (۱۶۵.۴۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت موبایل در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۴.۰۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۳۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۳ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.

این در حالیست که در ماه نوامبر ۲۰۲۱، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۱۹ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۹۹ مگابیت برثانیه بود که رتبه ایران در جایگاه ۷۰ قرار داشت.
همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از برزیل، آنگولا و میانمار سریع تر و از کشورهایی مانند لائوس و تونس کندتر است.

هم اکنون در زمینه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۹۲ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۳۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۳ از میان ۱۷۸ کشور می رساند. این درحالی است که در نوامبر ۲۰۲۱، در زمینه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۸۵ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۴۲ قرار داشت.
همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از لیبری، بوتان و مالدیو کندتر و از نیجریه، الجزایر و پاپوآ گینه نو سریع تر است.

منبع: