فروش سامسونگ در روسیه متوقف گردید

به گزارش خط رند ۹۱۲ سامسونگ الکترونیکس اعلام نمود فروش به روسیه را به علت تحویلات ژئوپلیتیکی جاری معلق کرده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، سامسونگ الکترونیکس در اطلاعیه ای اعلام نمود ما فعالانه وضعیت جاری را برای مشخص کردن گام بعدی رصد می نماییم.

طبق اطلاعات شرکت کانترپوینت، این شرکت با سهم ۳۰ درصدی از بازار تلفن همراه روسیه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، فروشنده شماره یک در این کشور است و بعد از سامسونگ، شیائومی با ۲۳ درصد و اپل با ۱۳ درصد سهم قرار دارند.

برندهایی مانند اپل، نایکی و ایکیا (IKEA) فروش در روسیه را متوقف کرده یا کسب و کار در این کشور را همزمان با اعمال شدیدترین تحریمهای غربی ضد مسکو و انتقاد بین المللی از حمله روسیه به اوکراین، معلق کرده اند. تغییرات در مسیرهای حمل کالا هم عامل اثرگذار دیگری بوده است.

شرکتهای چینی که طبق آمار کانترپوینت، ۴۴ درصد از بازار گوشی روسیه در سال ۲۰۲۱ را در اختیار داشتند، تابحال درباره فعالیتهایشان در روسیه سکوت اختیار کرده اند چونکه پکن تابحال از انتقاد از مسکو برای حمله نظامی به اوکراین خودداری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ همینطور شش میلیون دلار شامل یک میلیون دلار محصولات الکترونیکی مصرفی و همینطور کمکهای داوطلبانه از جانب کارمندانش را برای پشتیبانی از تلاشهای بشردوستانه در این منطقه شامل کمک به پناهندگان اهدا می کند.