خدمات ابری آمازون مشتری روسی قبول نمی کند

خط رند ۹۱۲: واحد رایانش ابری آمازون پذیرش مشتریان جدید در روسیه یا بلاروس را متوقف کرد و به جمع شرکتهایی پیوست که کارهای تجاری در این کشور را بعد از حمله روسیه به اوکراین متوقف کردند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، واحد خدمات ابری آمازون از تعطیلات آخر هفته توقف پذیرش مشتریان جدید در روسیه را شروع کرد با این وجود تا روز سه شنبه این خبر را رسما اعلام نکرده بود.

شرکت آمریکایی آمازون در پست بلاگی اعلام نمود واحد خدمات وب آمازون (AWS) هیچ دیتاسنتر، زیرساخت یا دفتری در روسیه ندارد و یک سیاست طولانی برای عدم همکاری با دولت روسیه دارد. ما همین طور پذیرش مشتریان جدید در روسیه و بلاروس را برای واحد خدمات ابری متوقف کردیم.

آمازون اعلام نمود: بزرگترین کاربران خدمات ابری آمازون در روسیه شرکتهایی هستند که دفتر مرکزی آنها در جای دیگری است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت وب سایت خرده فروشی اختصاصی برای روسیه ندارد، اما خریداران در بیشتر کشورهای اروپایی می توانند سفارشهای فرامرزی را از سایت فروش آمازون در آلمان یا مناطق دیگر دریافت نمایند.

آمازون هفته گذشته اعلام نموده بود در امتداد پشتیبانی از اوکراین، از قابلیت لجستیکی خود برای رساندن تدارکات به افراد نیازمند و از تخصص امنیت سایبری خود برای مساعدت با دولتها و شرکتها استفاده خواهدنمود اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در اطلاعیه ای اعلام نموده بود آمازون در کنار مردم اوکراین ایستاده است و به کمک ادامه خواهد داد.

منبع: