لغو ممنوعیت فروش گوشی سامسونگ در روسیه

خط رند ۹۱۲: یک دادگاه روسی حکمی که واردات و فروش ۶۱ مدل تلفن هوشمند سامسونگ در روسیه را بر سر یک شکایت مالکیت معنوی ممنوع کرده بود را لغو نمود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، این تصمیم به مفهوم آنست که فروش سامسونگ تحت قانون روسیه ممنوع نیست، با این وجود این شرکت کره ای ماه جاری در تصمیمی که ارتباطی با این پرونده نداشت اعلام نمود ارسال محصولاتش به روسیه را به سبب تحولات ژئوپلیتیکی متوقف خواهدنمود.

بسیاری از شرکتهای خارجی کسب وکار در روسیه را بعد از اعمال تحریم های قدرتهای غربی مقابل مسکو به تلافی حمله به اوکراین، متوقف کرده اند.

شکایت مقابل سامسونگ سال قبل توسط شرکت سوئیسی SQWIN SA تنظیم شده بود. این شرکت مدعی شده بود قابلیت پرداخت سامسونگ، امتیاز انحصاری پرداخت الکترونیکی متعلق به این شرکت را که در روسیه به ثبت رسیده، نقض کرده است.

این ممنوعیت هیچ گاه اجرائی نشد برای اینکه سامسونگ برای حکم صادره درخواست تجدیدنظر داد و تلاشهای شرکت SQWIN SA برای ممنوعیت موقتی به جایی نرسید.

طبق گزارش خبرگزاری ریا، دادگاه روسی با درخواست سامسونگ برای لغو این ممنوعیت موافقت نمود. سامسونگ از این تصمیم استقبال کرد اما SQWIN SA در این زمینه هنوز اظهارنظر نکرده است.

بر اساس گزارش رویترز، طبق اطلاعات شرکت کانترپوینت، سامسونگ با سهم ۳۰ درصدی از بازار تلفن همراه روسیه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، فروشنده شماره یک در این کشور است و بعد از این برند کره جنوبی، شیائومی با ۲۳ درصد و اپل با ۱۳ درصد سهم در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

منبع: