شکایت از ایلان ماسک برای تاخیر در افشای سهام توییتر

یک سهامدار شرکت توییتر از ایلان ماسک به سبب تاخیر در افشای خرید بیش از پنج درصد سهام توییتر که موجب شد قیمت سهام این شرکت پایین بماند، شکایت نمود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، مارک بین راسلا از ایلان ماسک برای تقلب در اوراق بهادار در دادگاه فدرال منهتن شکایت نمود. وی به دنبال آنست که نماینده گروهی از سرمایه گذاران باشد که سهام توییتر را از ۲۴ مارس تا اول آوریل فروختند.

این سهامدار توییتر مدعی است تاخیر ایلان ماسک در افشای خرید سهام توییتر به سرمایه گذاران دیگر ضرر زده و حدود ۱۴۳ میلیون دلار به نفع ایلان ماسک تمام شده است.

تحت قوانین سهام، ماسک باید ظرف مدت ۱۰ روز پس از خرید پنج درصد یا بیشتر از سهام توییتر، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کند. اما ماسک اسناد مربوط در کمیسیون بورس و اوراق بهادار را تا چهارم آوریل یا ۱۱ روز بعد از این خرید تنظیم نکرد و تا آن زمان ماسک بیش از ۹ درصد سهام این شرکت رسانه اجتماعی را خریداری کرد و به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شد.

مارک بین راسلا در شکایتش اعلام نموده که ماسک با عدم اطلاع بموقع خرید سهام به رگولاتورهای فدرال، موفق شده است سهام توییتر را به قیمت ارزانتری خریداری کند.

طبق این شکایت، ماسک اظهارنامه های گمراه کننده و نادرستی داشته و به سرمایه گذاران اعلام نکرده که پنج درصد سهام توییتر را خریداری نموده است.

بر اساس گزارش وب سایت ان پی آر، این شکایت تازه ترین حاشیه مربوط به توییتر و ماسک است که کمتر از یک هفته بعد از علنی کردن خرید سهام توییتر، هفته جاری اعلام نمود وارد هیات مدیره این شرکت نخواهد شد.