وسیله نقلیه عمود پرواز با ۱۸ پروانه آزمایش شد

به گزارش خط رند ۹۱۲ شرکت ولوکوپتر برای اولین بار یک تاکسی هوایی ولوسیتی را در اندازه واقعی آن به صورت موفقیت آمیز آزمایش کرد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از دیلی میل، بر اساس گزارش ها در ماه دسامبر ۲۰۲۱ میلادی این وسیله نقلیه عمود پرواز که شبیه یک پهپاد عظیم با ۱۸ پروانه است، از منطقه ای نزدیک پاریس در فرانسه از زمین برخاست. در تصاویر و ویدئوهایی که از این رویداد انتشار یافته، وسیله نقلیه مذکور به مدت یک دقیقه بالای زمین پرواز می کند و بعد به آرامی روی چمن ها فرود می آید.
شرکت آلمانی سازنده آن تصمیم دارد تاکسی هوایی ولو سیتی را تا المپیک ۲۰۲۴ پاریس آماده سرویس رسانی به مسافران کند. ولوکوپتر اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی طرح اولیه ولو سیتی را رونمایی نمود. از آن زمان تابحال نمونه های مختلفی از این هواپیمای عمود پرواز ساخته شده و تابحال ۱۵۰۰ پرواز آزمایشی با آنها انجام داده شده ست. اما حالا شرکت اعلام نموده درباره ترکیب نهایی هواپیما به نتیجه رسیده است. در بیانیه شرکت آمده است: این یک طراحی جدید و سیستمی تازه است. همینطور هواپیمای مذکور کاملاً الکتریکی است و ۱۸ پروانه دارد. تابحال نمونه مشابه آن در جهان مشاهده نشده است.
نسخه کامل و بزرگ این وسیله نقلیه عمود پرواز می تواند ۲ نفر را جابه جا کند و همینطور قادر به پرواز به صورت خودکار، کنترل از راه دور یا با حضور یک خلبان در کابین است. حداکثر سرعت آن هم ۶۸ مایل برساعت است. علاوه بر آن با هر بار شارژ هواپیمای مذکور قادر به طی مسافت ۲۲ مایل است، ازاین رو برای مسیرهای کوتاه شهری مناسب خواهد بود. شرکت ولوکوپتر ادعا می کند با وجود تعداد زیاد پروانه ها، ولوسیتی ۴ بار کم سروصداتر از هلی کوپترهای معمول است.