اولین نسخه بتا اندروید ۱۳ قابل دسترس شد

خط رند ۹۱۲: گوگل به وعده خود برای عرضه اولین نسخه بتای اندروید ۱۳ در آوریل عمل کرد و این نرم افزار را برای گوشیهای پیکسل منتشر نمود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، این شرکت نسخه بتای ۱ اندروید ۱۳ را برای مدل های پیکسل ۴ تا پیکسل ۶ و ۶ پرو را منتشر نمود. این نسخه آزمایشی شامل سه قابلیت جدید است که دو قابلیت برای طراحان است اما کنترلهای مجوز دقیق تر برای فایل های رسانه ای اشتراک گذاری شده وجود دارد.

نسخه بتای ۱ شامل تمامی ارتقاها از Developer Preview ۲ اندروید ۱۳ خواهد بود همچون این الزام که اپلیکیشنها باید برای ارسال نوتیفیکیشن اجازه بگیرند. همین طور در این نسخه، یک فوتو پیکر جدید، Bluetooth LE Audio و پشتیبانی برای ابزارهای MIDI ۲.۰ بجای USB مشاهده خواهید کرد.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، هر کسی می تواند این نسخه آزمایشی را نصب کند اما مانند انتشارهای قبلی، شاید نخواهید چنین نسخه ای را در گوشی اصلی که دارید، امتحان نمایید. بااینکه نسخه های بتا عموما قابل اطمینان هستند اما گوگل انتظار ندارد تا ژوئن روی ثبات پلت فرم تمرکز کند و نسخه نهایی اندروید ۱۳ تا بعد از ژوییه منتشر نخواهد شد. این برای طراحانی که می خواهند برنامه هایشان را تا زمان قابل دسترس شدن این سیستم عامل برای عموم مردم آماده کنند، اهمیت دارد.

منبع: