پادکست ها در فیسبوک حذف می شوند

خط رند ۹۱۲: شرکت فیسبوک با گذشت تنها یک سال از ورود به کسب وکار پادکست، می خواهد از سوم ژوئن، همه پادکست ها را از پلت فرم خود حذف کند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، بلومبرگ با اشاره به اطلاعیه ای که فیسبوک به شرکای پادکستی خود ارسال کرده است، گزارش کرد: این شرکت از هفته جاری دیگر اجازه نخواهد داد کاربران پادکست ها را به پلتفرمش اضافه کنند و همه پادکست ها را از سوم ژوئن حذف می کند.

فیس بوک سرویس صوت زنده و پادکست را در ژوئن سال ۲۰۲۱ در بحبوحه تب عمومی برای پلتفرمهای صوتی اجتماعی که با فعالیت اپلیکیشن شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس به راه افتاده بود، راه اندازی نمود.

این شرکت به شرکایش اعلام نمود به کاربران درباره تعطیلی سرویس پادکست خود اطلاع نمی دهد و اطلاع رسانی در این زمینه را به آنها واگذار می کند.

سخنگوی شرکت مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) اظهار داشت: ما بطور مداوم درحال ارزیابی قابلیتهایی هستیم که عرضه می نماییم تا بتوانیم روی معنادارترین تجربه ها تمرکز نماییم.

فیس بوک بعد از تغییر برند شرکت مادر خود به “مِتا” در اکتبر سال ۲۰۲۱، به زیرمجموعه این شرکت تبدیل شد و تلاش می کند با تمرکز شرکت مادرش به متاورس (دنیای مجازی)، مرتبط بماند.

بلومبرگ در آوریل گزارش کرده بود فیسبوک در مکالماتش با تولیدکنندگان پادکست، تمرکز کمتری روی صوت گذشته و تمایل بیشتری به ایده های دیگر مانند رویدادهای متاورسی پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ برای اولین بار با کاهش شمار کاربرانش روبرو شد اما هفته گذشته گزارش کرد شمار کاربرانش در سه ماهه نخست امسال باردیگر رشد کرده است.

منبع: