تولید آیفون ثابت می ماند

به گزارش خط رند ۹۱۲ شرکت اپل می خواهد تولید آیفون را برای سال ۲۰۲۲ ثابت و در حدود ۲۲۰ میلیون دستگاه نگه دارد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، شیوع کووید ۱۹ در چین و اعمال قرنطینه، شانگهای را که قطب مالی این کشور است و هفتمین هفته قرنطینه را سپری می کند، فلج کرده است. همزمان، پکن تدابیر قرنطینه را برای مقابله با شیوع این بیماری، مضاعف کرده است.

شرکت فاکسکان که تولیدکننده قراردادی آیفون است، موفق شده کارکنان را در کارخانه نگه دارد تا تأثیر قرنطینه بر تولید را محدود کند اما پیشبینی می شود قرنطینه در چین، روی تقاضا تأثیر خواهد گذاشت. اپل ماه گذشته اعلام نموده بود هر گونه قرنطینه در چین و تایوان که محل تولید خیلی از قطعات و گوشی آیفون هستند، امکان دارد موانع جدیدی را برای عرضه و تقاضا در سه ماهه جاری به وجود بیاورد.

این تحولات در شرایطی روی می دهد که افزایش قیمت نفت، مواد غذایی و سایر کالاهای اساسی تحت تأثیر جنگ در اوکراین، سبب شده است سرمایه گذاران کاهش هزینه مصرف کننده در بازار دستگاهها و خدمات فناوری را پیشبینی کنند.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه نیک کی روز چهارشنبه گزارش کرده بود اپل به تولیدکنندگان قراردادی خود اعلام نموده است به تولید آیفون سرعت ببخشند چونکه قرنطینه های کرونا در چین سبب شده است برنامه تولید حداقل یکی از آیفونهای جدید به تاخیر بیافتد. قبل از آن روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بود اپل ضمن اشاره به سیاست ضد کووید و علل دیگر، به برخی از تولیدکنندگان قراردادی خود اعلام نموده که می خواهد تولید خارج از چین را افزایش دهد. هند و ویتنام که اپل در آنها پایگاه تولیدی دارد، در بین کشورهایی هستند که بعنوان مناطق جایگزین چین مطرح هستند.