وزیر ارتباطات خبر داد؛ اتصال ۱۷۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش خط رند ۹۱۲ اصفهان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در ۸ ماه گذشته ۱۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم که بر این اساس بیشتر از ۸۶ درصد روستاهای کشور به این شبکه متصل هستند.

عیسی زارعی ‍پور که به همراه هیئت دولت به استان اصفهان سفر کرده است، امروز(پنجشنبه، ۲۶ خرداد) در حاشیه سفر خود به شهرستان نائین در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: امروز به همراه مدیران استانی در جریان مشکلات شهرستان نائین قرار گرفتیم و با عنایت به این که گره ها و مشکلات شهرستان ها از قبل به شکل تخصصی احصا شده است خیلی از این نقصها در مصوبات سفر رئیس جمهوری ذکر می شود و موارد ذکر نشده را در هیئت دولت مورد پیگیری قرار می دهیم.

وی اضافه کرد: برنامه اصلی دولت در دور اول سفرهای استانی، تکمیل پروژه های نیمه تمام است تا در دور بعد سفرها پروژه های جدید برای توسعه شهرها و روستاها تعریف شود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به روستاهایی که به شبکه ارتباطی متصل شده اند اشاره و خاطرنشان کرد: در ۸ ماه گذشته ۱۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم که بر این اساس بیشتر از ۸۶ درصد روستاهای کشور به این شبکه متصل هستند و از خدماتی که روی شبکه وجود دارد به خوبی می توانند استفاده کنند.

زارعی پور با اشاره به اینکه روز به روز سرعت اینترنت در حال افزایش می باشد، اظهار داشت: مساله سرعت اینترنت تنها با توسعه ارتباطات ثابتِ مبتنی بر فیبر نوری حل می شود که یک پروژه میان مدت و دراز مدت بوده که از قبل شروع شده است. پروژه فیبر نوری کسب و کارهای منازل در دستور کار بوده و تا کنون یک میلیون پورت فیبر نوری در کشور به راه افتاده است که مطابق برنامه ریزی هایی که کردیم پیشبینی می نماییم تا آخر کار دولت سیزدهم پوشش ۲۰ میلیونی ایجاد نماییم که بر این اساس در صورت تمایلِ مردم، ۲۰ میلیون خانوار کشور می توانند از فیبر نوری استفاده کنند که در این صورت سرعت اینترنت ۱۰۰ برابر بیشتر می شود.

منبع: