بهترین روش پرداخت قبض تلفن همراه چیست؟

خط رند ۹۱۲: اپراتورهای تلفن همراه برای پرداخت قبوض خود راه کارهایی را همچون سامانه های الکترونیکی، کدهای دستوری، تلفن بانک و اپلیکیشن های پرداخت در نظر گرفته اند که برخی از این امکانات از نظر مشترکان روش های بهتر و آسان تری برای پرداخت هستند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، مدتهاست که با روش های پرداخت غیرحضوری، دیگر لازم نیست مشترکین وقت خودرا در ترافیک و یا صف طولانی شعب بانک ­ها صرف کنند. بلکه هر ساعت از شبانه روز، در منزل، یا در محل کار و هر مکان دیگر حتی خارج از محل سکونت خود می توانند قبض تلفن­ همراه خودرا پرداخت کرده و دیگر نگران تاخیر و دیرکرد در پرداخت آن نباشند.
روش های پرداخت قبض همراه اول
پرداخت بوسیله پرتال همراه اول: به پرتال همراه اول مراجعه نموده و منوی محصولات و خدمات را انتخاب کنید. برروی گزینه ی سرویس ها کلیک کرده و گزینه ی رویت صورتحساب را انتخاب کنید. در صفحه ی بازشده، شماره تلفن همراه و کدپستی آدرس خودرا وارد و سپس آخر دوره یا میان دوره صورتحساب خودرا انتخاب نموده و کلید تائید را کلیک کنید. در صفحه ی بازشده ضمن رویت صورتحساب خود، امکان پرداخت آن بوسیله یکی از درگاه بانکهای درج شده در سایت وجود دارد.
پرداخت قبض بوسیله اینترنت: به آدرس بانک مورد نظر در اینترنت مراجعه کنید و به قسمت بانکداری الکترونیک بروید. در قسمت پرداخت الکترونیک، پرداخت قبوض و سپس قبض مورد نظر را انتخاب کنید. فرم پرداخت قبض را برمبنای قبض تان تکمیل و سپس تایید کنید. بانک مورد نظر به نمایندگی از شما مبلغ قبض را پرداخت می­ کند. اگر در قسمت پرداخت الکترونیک، گزارش قبض را انتخاب کنید، گزارش تائیدیه پرداخت شما قابل مشاهده می باشد.
پرداخت بوسیله سامانه اطلاع رسانی ۹۹۹۰: در این روش با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰ تماس بگیرید، شماره تلفن­ همراه مورد نظر خودرا وارد کرده و با وارد کردن شماره کارت بانکی و رمز خرید اینترنتی، قبض خودرا پرداخت کنید. مزیت این روش نسبت به سایر روش ها این است که پرداخت همان لحظه اعمال می شود و مشترکینی که تلفن­ همراهشان بدلیل عدم پرداخت صورتحساب قطع شده، درصورت پرداخت و وصول مبلغ به حساب همراه اول، بدون مراجعه به دفاترخدمات ارتباطی ارتباطشان وصل می­ شود.
پرداخت بوسیله کد دستوری *۱# و یا شماره گیری تلفن گویای *۱۰۰: بوسیله گوشی موبایل خود کد دستوری *۱# را شماره گیری کنید، وارد منوی قبض شوید و نوع قبض (میان دوره/ اختتام دوره) را انتخاب کنید. شماره خود یا دیگران را جهت پرداخت قبض وارد کنید و بعد از ورود شماره کارت بانکی و رمز دوم قبض شما پرداخت می شود. در روش تلفن گویا نیز بوسیله گوشی موبایل تلفن گویای *۱۰۰ را بصورت رایگان شماره گیری کنید و بعد از تایید شماره موبایل، شماره کارت بانکی و رمز دوم، قبض شما پرداخت می شود.
روش های دیگری همچون پرداخت بوسیله پیام کوتاه، بوسیله خودپرداز، تلفن بانک نیز وجود دارد که توضیح آنها در وب سایت همراه اول آمده است.
روش های پرداخت قبض ایرانسل
مشترکان دائمی اپراتور دوم تلفن همراه هم با بهره گیری از روش های متنوع پرداخت، می توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی قبض تلفن همراه خودرا پرداخت کنند و همیشه از خدمات و محصولات ما لذت ببرید.
پرداخت آنلاین: با بهره گیری از اینترنت و کارت های عضو شبکه شتاب، می توانند صورت حساب خط دائمی خودرا پرداخت کنند. البته به قول ایرانسل، در این روش هیچ مبلغی به عنوان کارمزد از حساب آنها کسر نخواهد شد.
پرداخت با بهره گیری از کد دستوری: با بهره گیری از کارت بانکی و رمز دوم آن و شماره گیری *۷*۱# می توانید قبض سیمکارت دائمی خودرا پرداخت کنید.
پرداخت بوسیله اپلیکیشن: مشترکان همین طور با نصب برنامه کاربردی ایرانسل من، می توانند قبض تلفن همراه خودرا پرداخت کنند. دانلود و استفاده از برنامه ایرانسل من رایگان است. البته برای ورود به این برنامه به رمز ایرانسلی نیاز دارید که می توانید با استفده از همین برنامه نسبت به دریافت آن اقدام کنید.
روش های پرداخت قبض رایتل
پرداخت بوسیله سامانه تلفن گویا: طبق آنچه بر روی سایت این اپراتور آمده است، سرویس IVR Payment با هدف خرید و افزایش اعتبار و پرداخت قبوض در سامانه تلفن گویا شرکت رایتل جهت رفاه حال مشترکین به راه افتاده است. در این سرویس با شماره گیری ۲۰۰ یا ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ مشترکین دایمی امکان پرداخت قبض آخر دوره و میان دوره با بهره گیری از کارت های عضو شبکه شتاب بوسیله اتصال به درگاه بانک را دارند.
همین طور با مراجعه به وب سایت این اپراتور نیز می توان به پرداخت قبوض میان دوره و آخر دوره اقدام نمود.

منبع: