دیتاسنترهای گوگل و اوراکل در موج گرمای شدید از کار افتادند

دیتاسنترهای مورد استفاده گوگل و اوراکل در لندن روز سه شنبه به دنبال موج گرمای شدیدی که انگلیس را فرا گرفت، از کار افتادند که سبب شد برخی از وب سایتها از دسترس بیرون بروند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، گوگل و اوراکل مشکلات سیستم های خنک کننده را عامل اختلال فعالیت دیتاسنترهای خود اعلام نمودند. در اولین پیام اوراکل که اواخر روز سه شنبه در صفحه خدمات این شرکت ظاهر شد، به گرمای غیرمعمول اشاره شد که روی تجهیزات ابری و شبکه در تاسیسات جنوب لندن صدمه زد.

شرکت گوگل بعدازظهر سه شنبه مشکل مشابهی را در پایگاه خود در لندن گزارش کرد. این شرکت در وبسایت خدمات مشتری اعلام نمود شمار کوچکی از کاربران سرویس ابری این شرکت با این اختلال روبرو شده اند. گوگل اعلام نمود برخی از بخشهای خدمات ابری خویش را برای پیشگیری از صدمه دیدگی دستگاه ها و ادامه اختلال، غیرفعال کرده است.

چند ساعت بعد، خدمات ابری گوگل در لندن همچنان مختل بود. سرویس میزبانی وب ورد پرس، گوگل را عامل قطعی خدماتش در اروپا اعلام نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دمای هوا در انگلیس روز سه شنبه به بیشتر از ۴۰ درجه رسید و آتشسوزی هایی در سرتاسر لندن به وقوع پیوست.

منبع: