توسط یک تیم استارت آپی محقق شد؛ بومی سازی اسکوترهای برقی اشتراکی

خط رند ۹۱۲: پژوهشگران یک تیم استارت آپی موفق به بومی سازی اسکوترهای صنعتی شدند؛ این محصول در اماکن عمومی در امتداد کاهش آلودگی هوا استفاده می شود.

سیاوش عزیزی مدیر تیم استارت آپی فعال در عرصه حمل و نقل اشتراکی برای کاهش الایندگی محیط زیست مستقر در کارخانه آزادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما درصدد هستیم در قالب این تیم دوچرخه و اسکوتر اشتراکی را به تولید برسانیم.
وی با اعلان اینکه دانش فنی طراحی و ساخت این اسکوترهای برقی را بدست آوردیم، اظهار داشت: برای ساخت این اسکوترها از علم الکترونیک استفاده کردیم تا برنامه ریزی هایی در راستای، مکان یابی، باتری، ردیاب و… انجام دهیم.
وی با اعلان اینکه درصدد تولید انبوه این اسکوترهای برقی هستیم تا در امکان عمومی مورد بهره برداری قرار بگیرند، اظهار داشت: در حوزه اینترنت اشیا و طراحی نرم افزاری، اتصال به سامانه، کدنویسی و برنامه نویسی اقداماتی انجام دادیم که این اسکوترها به تولید برسند و استفاده شوند.
عزیزی با اشاره به استفاده از این اسکوترها در بعضی بوستانهای تهران اظهار داشت: تعداد ۲۰ عدد تولید شده و در بوستان های سطح شهر تهران با هماهنگی شهرداری نواحی بصورت آزمایشی بکار گرفته شده است. استفاده از این اسکوترها در اماکن عمومی و بوستانها مورد استقبال قرار گرفته است.
به گفته عزیزی، طبق بررسی ها استفاده از این محصول می تواند در کاهش الودگی هوا تا ۸۰ درصد نسبت به موتور سیکلت تاثیر داشته باشد.
وی افزود: به سبب باتری دار بودن هیچگونه آلودگی خروجی از اگزوز ندارد و آلایندگی آن صفر است و در صورت جایگزینی با موتورسیکلت های شهر تهران می توان گفت بیش از نیمی از مشکل آلودگی هوای کل تهران حل خواهد شد.
این مدیر تیم استارت اپی با اعلان اینکه هیچ شرکت داخلی دانش فنی اسکوترهای برقی را بدست نیاورده است، اظهار داشت: از این منظر رقیبی در کشور نداریم؛ اما در عین حال نیاز به سرمایه گذارانی داریم که بتوانیم بصورت انبوه از این اسکوترها همراه با ایستگاه شارژ تولید نماییم.
وی با اعلان اینکه البته برای همین میزان تولید شده اسکوترهای برقی ایستگاه های شارژی را طراحی نموده ایم، اظهار داشت: تمام تست های اولیه این اسکوتر انجام شده و دارای مجوزهای مجوز شهرداری و محیط زیست است.
عزیزی درباره ی تفاوت اسکوترهای برقی تولید شده با اسکوترهای معمولی افزود: این اسکوترهای طراحی شده صنعتی هستند که قیمت بالایی دارند بدین جهت برای خرید فردی به صرفه نیست؛ این اسکوتر دارای باتری های قوی است که ۸-۹ ساعت می تواند بدون شارژ مورد استفاده قرار بگیرد.
به گفته وی، این اسکوترها دارای ۳ درجه سرعت اهسته، متوسط و بالا هستند. همین طور پس از خالی شدن شارژ این اسکوترها، در ایستگاه هایی که طراحی کردیم شارژ می شوند و باردیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

مدیر تیم استارت اپی اظهار داشت: فعالیت در کل بوستان ها و پارک های سطح شهر با ناوگان هزار عددی در مدت دو سال جزو چشم انداز این تیم است.

منبع: