خارج از ایستگاه فضایی؛ اختلال برق پیاده روی فضایی روس ها را مختل کرد

خط رند ۹۱۲: پیاده روی یک فضانورد روس در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی به سبب اختلالی الکتریکی در لباس فضانوردی او مختل شد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از اسپیس، بعد از آنکه اولگ آرتمیف فرمانده ماموریت «اکسپدیشن ۶۷» از نوسان ولتاژ برق در باتری متصل به لباس فضانوردی اش به تیم کنترل ماموریت در مسکو خبر داد، به او فرمان داده شد به داخل ایستگاه باز گردد. ولادیمیر سولویف یکی از فضانوردان سابق و راهبر پرواز برای بخش فضایی ایستگاه فضایی روسیه طی پیاده روی فضایی به آرتمیف اظهار داشت: هرکاری که حالا انجام می دهی رها کن و به داخل ایستگاه برو.
هرچند این فضانورد روس در معرض خطر آنی نبود، اما نیروی برق لباس فضانوردی او بطور کامل قطع شده بود و همین طور او تا زمانیکه به داخل ایستگاه فضایی بین المللی بازنگشت و به منبع ذخیره برق متصل نشد، قادر به برقراری ارتباط با دنیس ماتویو (دیگر فضانورد مشغول پیاده روی فضایی) و کارمندان کنترل پرواز روی زمین نبود. آرتمیف و ماتویو فضانوردان روسی هستند که روز گذشته خارج از ایستگاه فضایی بین المللی پیاده روی کردند تا پروسه تنظیم بازوی رباتیک اروپایی که در جولای ۲۰۲۱ به فضا ارسال شده بود را ادامه دهند.

منبع: