ژاپن برای انقراض فلاپی دیسک دست به کار شد

خط رند ۹۱۲: وزیر دیجیتال ژاپن مقابل فناوری قدیمی اعلان جنگ کرد که خیلی از افراد چند دهه است که آنرا ندیده اند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، وزیر دیجیتال ژاپن که وعده داده است از بوروکراسی همه ابزارهای قدیمی از تمبر هانکو گرفته تا دستگاه فکس خلاص شود، حالا ضد فلاپی دیسک اعلان جنگ کرد.

تارو کونو، وزیر دیجیتال ژاپن در توییتی نوشت: فلاپی دیسک به همراه وسایل مشابهی شامل سی دی یا مینی دیسک، همچنان برای حدود ۱۹۰۰ سلسله مراتب دولتی الزامی هستند و باید حذف شوند.

وی روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشته بود: ما این شیوه ها را به سرعت بازنگری می نماییم. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، حمایت کامل خویش را از این اقدام اعلام نموده است. اصلا این روزها کجا کسی فلاپی دیسک می خرد؟

ژاپن تنها کشوری نیست که تلاش می کند از شر این فناوری قدیمی خلاص شود. وزارت دفاع آمریکا در سال ۲۰۱۹ اعلام نمود به استفاده از فلاپی دیسک هایی که برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ ساخته شده اند، در سیستم کنترل زرادخانه هسته ای خود آخر می دهد. گروه سونی ساخت فلاپی دیسک را در سال ۲۰۱۱ متوقف کرد و خیلی از افراد جوان قادر به توضیح نحوه ی استفاده از فلاپی دیسک نیستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق مطلب عرضه شده از جانب کارگروه دیجیتالی دولت، موانع حقوقی، استفاده از فناوری مدرن مانند ذخیره سازی ابری، جهت استفاده گسترده در سیستم اداری را دشوار کرده است. این گروه به مرور تمهیدات و طرح ها خواهد پرداخت و تا آخر سال، راه هایی را برای بهبود آنها اعلام می کند.

منبع: